Lösemili çocuklara sağlık semineri düzenlendi

featured
MERSİN'İN TARSUS İLÇESİNDE, LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİNİN SAĞLIK BİLİNCİNİ ARTTIRARAK SAĞLIK OKURYAZARLIĞINA KATKI SAĞLAMASI AMACIYLA SAĞLIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'in Tarsus ilçesinde, lösemili çocuklar ve ailelerinin sağlık bilincini arttırarak sağlık okuryazarlığına katkı sağlaması amacıyla sağlık semineri düzenlendi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’in Tarsus sağlıklı beslenme ilçesinde, lösemili çocuklar ve ailelerinin kilo alma sağlık bilincini arttırarak sağlık okuryazarlığına katkı sağlaması amacıyla sağlık semineri düzenlendi. 

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı ile Mersin İl kilo verme Sağlık Müdürlüğü diyet ile zayıflama işbirliğinde düzenlenen etkinlik, Güner Baykal Toplantı Salonunda gerçekleşti. LÖSEV tarafından lösemili çocuklar ve ailelerine yapılacak maddi destek öncesinde, lösemili çocuklar ve ailelerinin sağlık okuryazarlığının sağlıklı kilo alma artmasına katkı sağlamak, lösemi hastalığı konusunda bilinçlendirmek, kanser sağlıklı kilo verme tedavisi sırasında beslenme ve merak edilen diğer konular hakkında bilgi vermek amacı hızlı kilo alma ile Tarsus Devlet Hastanesinde görevli Çocuk Hastalıkları Uzmanı Çağlar Kotan hızlı kilo verme Çelik ve İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Diyetisyen Züleyha Kaplan, çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi. 

Seminerde lösemili çocuklarda yeterli ve dengeli beslenmenin önemi, yapılan tedaviler sonucunda beslenme durumunu etkileyen iştah kaybı, bulantı, kusma, ağız kutuluğu, tat duyusunda azalma, ishal, kabızlık gibi durumlarda nasıl beslenilmesi gerektiği, sağlıklı pişirme yöntemleri, gıda alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, yağların sağlıklı kullanımı, bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapılması gerektiği konularında bilgi verildi. 

Seminer sonrasında LÖSEV tarafından ailelere ihtiyaçları doğrultusunda maddi destek sağlandı. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir