“15-16 Haziran ışığında yürüyoruz. Kıdem tazminatımıza dokundurtmayız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Türkiye işçi sınıfı tarihinde önemli bir yere sahip olan 15-16 Haziran Direnişi’nin 50. yıl dönümünde işçiler, “Kıdem tazminatımıza dokundurtmayız” dedi.

DİSK Genel-İş Mersin Şubesi’nin çağrısıyla bir araya gelen emek örgütleri Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması yaptı. “50 yıldır 15-16 Haziran ışığında yürüyoruz. Kıdem tazminatı güvencemizdir, geleceğimizdir dokundurtmayız” pankartının açıldığı açıklamada DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy basın metnini okudu.

15-16 Haziran’da yaşananlarla ilgili hatırlatmada bulunan Göksoy, bugün de işçilerin aynı kararlılıkla mücadelelerini sürdürdüğünü söyledi. Göksoy, kıdem tazminatına dokundurtmayacaklarını sözlerine ekleyerek, “Sendikal hak ve özgürlüklerimize karşı yapılacak her saldırı karşısında örgütlü gücümüzle daha da güçlenerek mücadele etmeye devam edeceğiz.Demokratik haklara dönük ağır baskı, saldırı ve hukuksuzlukların son bulması için mücadele etmenin işçi sınıfının kaçınılmaz görevi olduğu bilinciyle; eşitlik ve demokrasi için, sömürüsüz bir yaşam için emeğin Türkiye’sini kurmak için mücadele edeceğiz” dedi.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir