“24 MAYIS’TA ANKARA’DAYIZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KESK Mersin Şubeler Platformu, ihraç edilen üyelerinin işlerine geri iade edilmeleri talebiyle 24 Mayıs’ta Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde olacaklarını belirtti.

Kamu Emekçiler Sendikası Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu, Kânun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ihraç edilen üyeleri için Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya birçok sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri katılırken “KHK ile işten atılan üyelerimiz işe geri alınsın”, “OHAL komisyonu lağvedilsin. Hukuksuz ihraçlar işe geri alınsın” pankartı açıldı. Açıklamayı platform adına Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şube Başkanı Kemal Göçmen yaptı.

İhraç edilen üyelerinin ve ailelerinin ciddi anlamda ekonomik sıkıntılar yaşadığını, çalışma hakları ile pasaportlarının ellerinden alınarak yalnızlaştırılmaya çalıştırıldıklarını söyleyen
BES Mersin Şube Başkanı Kemal Göçmen, KHK’lerin hukuksuz olduğunu dile getirerek, “Geçen onca zamana rağmen halen hak hukuk aramaları önündeki engeller kaldırılmış değil. OHAL İnceleme Komisyonu denilen ve yargı organı olmayan bir oluşumla oyalama içerisine girildi. Unutulmamalıdır ki geciken adalet adalet değildir. Bunun için haklarında mahkumiyet kararı olmayan üyelerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimiz işe geri alınmalıdır” diye konuştu.

KHK ile ihracın sosyal alanda ölümü ifade ettiğini vurgulayan Göçmen, AKP iktidarının herkesi işsizliğe mahkum ettiğini dile getirdi. Göçmen, “KESK olarak KHK’li ihraçların iadesi için, güvencesizliğe karşı haklarımıza sahip çıkmak için 24 Mayıs ‘ta Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde olacağız” dedi. Son olarak Göçmen, tüm emekçileri gerçekleştirecekleri etkinliğe davet etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir