“33 DÜŞ YOLCUSUNU UNUTMADIK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Bel Sen Mersin hızlı ve öfkeli hobbs ve shaw izle Şube Başkanı Canan Solak, “Aradan ne film izle kadar süre geçerse geçsin, hd film katliamı yapanların ve sorumlularının filmi full izle yargı önünde hesap vermesi ve böylesi katliamların yeniden yaşanmaması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

KESK Mersin Şubeler Platformu 4 yıl önce Suruç’ta katledilen 33 düş yolcusu için basın açıklaması düzenledi. Özgür Çocuk Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, üzerinde “33Düş yolcusunu unutmadık” yazan bir pankart açılırken, açıklamayı Platform adına Tüm Bel Sen Mersin Şube Başkanı Canan Solak okudu.

“20 Temmuz 2015’te yaşanan ve yüzlerce canımızı aramızdan alan bombalı saldırı ve katliamların başlangıcı olarak kabul edilen Suruç katliamının üzerinden dört yıl geçti” diyerek konuşmasına başlayan Solak, “Dört yıl önce Türkiye’nin çeşitli illerinden Suruç’a gelen ve çoğu üniversite öğrencisi olan gençlerin basın açıklaması yaptığı sırada yaşanan saldırıda 33 genç vahşice katledilmişti. O yıllarda IŞİD’in tehdidi ve saldırılarından en çok etkilenen Suriyeli çocuklara umut olmak için onlara oyuncaklar götüren, büyük bölümü çeşitli üniversitelerde öğrenci olan gençlerimizi katledenler ve katliamın sorumluları ortaya çıkarılmadı. Bugüne kadar başta Suruç katliamı olmak üzere, Suruç’tan sonra yaşanan katliamların arkasındaki güçleri ve gerçek sorumluları ortaya çıkarmak için verilen tüm araştırma önergelerinin AKP tarafından reddedilmesi, katilleri cesaretlendirmiş ve sonrasında üyelerimizin de içerisinde olduğu başta 10 Ekim katliamı olmak üzere, yeni katliamların yaşanmasına neden olmuştur. Suruç katliamı üzerinden dört yıl geçmiş olmasına rağmen katliamın sorumlularının ortaya çıkarılması için bir arpa boyu yol alınamadı” dedi.

“Suruç’ta yaşanan saldırının failleri ve onları büyüten, destekleyen ve bugünlere getiren zihniyet, herkes tarafından çok iyi bilinmektedir” diyen Solak, “Suruç’ta hayatını kaybedenlerin katilleri, tıpkı 10 Ekim Ankara katliamında olduğu gibi, sadece bombayı patlatanlar değil, o bombanın hiçbir engelle karşılaşmadan oraya girmesine seyirci kalanlar, katillerin ve saldırıda sorumluluğu olan kamu görevlileri sorumlularının hesap vermesini engelleyenlerdir. Suruç katliamını gerçekleştirenlerin üzerine gidilmemesi nedeniyle gerçekleşen davanın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
KESK olarak Suruç’ta gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybeden gençlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, aradan ne kadar süre geçerse geçsin, katliamı yapanların ve sorumlularının yargı önünde hesap vermesi ve böylesi katliamların yeniden yaşanmaması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kulladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir