porn list

“60 MİLYON AĞACIMIZ KÜL OLDU”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın kendisine yönelttiği sorular yanıtladı. Bakan Pakdemirli, 2014 ve 2018 yılları arasında toplamda 33 bin 129 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü açıkladı. CHP’li Başarır, “Oldukça ürkütücü” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin ve Türkiye genelinde meydana gelen orman yangınları ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti. Soru Önergesini yanıtlayan Bakan Pakdemirli; 2014 ve 2018 yılları arasında toplamda 33 bin 129 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü açıkladı.

2019 yılında bakanlık 3 bin 192 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü açıklamıştı. Böylelikle 2014 Ocak ayından bu zamana kadar toplamda 36 bin 321 hektarlık ormanlık alan yanmış oldu.
Her yıl ciğerlerimizin yandığını belirten CHP’li Başarır, “Bakanın açıkladığı rakamlar oldukça ürkütücü. Üzülerek belirtmeliyim ki doğayı sevmeyen bir iktidar var. Orman yangınlarının önlenebilmesi için acil tedbirler alınmalı. ‘ Biz çevrecinin daniskasıyız’ demekle olmuyor bu işler. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız. Son 6 yılda ne yazık ki 60 milyon ağacımız kül oldu. Bunun adı orman terörüdür. İçerisinde yaşayan hayvanların ölmesi ayrı bir acı” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir