ACİL SERVİSTE DOKTOR VE BANDAJ BULAMADILAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir malzeme ve doktor krizi daha yaşandı. Ayak bileğinin şişmesi sonucu acil servise başvuran bir hasta, ortopedi doktorunun bulunmaması nedeniyle 5 saat bekletildikten sonra,  hastahanede elastik bandaj olmadığı gerekçesiyle gönderildi.

21 Mayıs akşamı saat 18.00 sularında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastahanesi acil servisine ayak bileği şişmesi şikayeti ile başvuran D.Ç., ortopedi doktorunun bulunmaması üzerine herhangi bir müdahale edilmeden yaklaşık 5 saat bekletildi.

“SORUN PARA DEĞİL”
Konu ile ilgili açıklama yapan D.Ç.”Saat 6’da hastahaneye geldim, acil servis doktoru ayak bileğime baktıktan sonra beni ortopedi odasına gönderdi. Ortopedi odasına gittiğimde ortopedi doktorunun olmadığını söylediler. Tekrar acil servis doktorunun yanına döndüm, Ortopedi doktorunun olmadığını söylediğimde tepkili bir şekilde, ”Aradım geliyor git odada bekle” dedi. Neredeyse 5 saate yakın bir süre hastahanede doktorun gelmesini bekledim. Doktor geldiğinde ayak bileğimin alçıya alınması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine alçı istemediğimi söyledim ve ortopedi doktoru elastik bandaj ile destek verelim o zaman diye konuştu. Elastik bandaj takmalarını beklediğim sırada bir görevli elastik bandaj kalmadığını, kısıtlı sayıda geldiğini söyledi. Ben de bir hastahanede, özellikle acil serviste nasıl elastik bandaj bile olmaz diye tepki gösterdim. Acil servis doktorunun da diyaloğa girmesiyle üzerime gelen tepkiler büyüdü ve bana elastik bandajı medikalden alabileceğimi söyleyerek herhangi bir müdahale etmeden geri gönderdiler. Sorun para değil, insanlardaki sorumsuzluk diz boyu” şeklinde ifadelerde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir