Adal: “Eskinin değerini kaybettiğimizi düşünüyorum”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Lise öğrencisi 17 yaşındaki Umut Adal, eğitim gördüğü okulda 7-14 Mayıs tarihleri arasında sergisini açtığı illüstrasyon resim çalışmasıyla sanatseverlerin beğenisini topladı.

Türkiye’de sayılı illüstrasyon sergilerinden birine imza atan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencisi Umut Adal, çalışmasında bir dönemin büyük sanatçılarını konu aldı. Eskinin değerini yitirmemesi gerektiği mesajı verilen sergi, bir hafta boyunca büyük ilgi gördü.

“ÇALIŞMAM ESKİYE DÖNÜŞ OLDU”

3 haftalık bir çalışmanın ürünü olarak hazırladığı sergi hakkında bilgiler veren Adal, “Çalışmam beklediğimden fazla beğeni aldı. Özellikle de eski jenerasyon diye tabir edebileceğimiz sanat severler tarafından. Bu çalışmam, onlar içinde bir geçmişe dönüş oldu. Aldığım tepkilerin toplamı, bu serginin daha farklı yerlerde açılması şeklinde oldu. Benimde planlamamda, özellikle de sinema günlerinde bu büyük sanatçılarımıza dair olan çalışmamı sergilemem gerekir diye düşünüyorum” dedi.

“ONLARI HATIRLATMAYI AMAÇ ALDIM”

Çalışmasına bir dönemin eski film artistlerini konu almasının nedenlerini dile getiren Adal, “Eskinin değerini kaybettiğimizi düşünüyorum. Benim yaşıtlarımdaki insanların çoğu onları bilmiyor. Ben bu çalışmamda hem onları hatırlatmayı, hem de onları hiç bilmemiş insanlar için akıllarda bir fikir yaratmayı amaç aldım” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir