AFAD emekçileri: “Özlük haklarımızda yıllardır hiçbir iyileştirme yapılmadı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Yapı-Yol-Sen, AFAD emekçilerinin yıllardır görmezden gelinen özlük haklarının düzeltilmesini talep etti.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Yol, Yapı, Altyapı, Tapu ve Kadastro Emekçileri Sendikası (Yapı-Yol Sen) Mersin Şubesi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) çalışan emekçilerin yaşadığı hak mağduriyetlerine dair şube binalarında basın toplantısı düzenledi.
Açıklamada konuşan Yapı-Yol-Sen Mersin Şube Başkanı Metin Çolak, AFAD’ta mali destekten sadece 4/A kapsamında görev yapan kadrolu memurların faydalandığını belirtti.
‘HAKKIMIZ VERİLMİYOR’
Çolak, toplu iş sözleşmelerinde devletin verdiği ücretin dahi altına imza atanların şimdi bu sefaletin üstünü örtmek için koruyucu giyim yardımı adı altında “kazanım sağladık” diye kendilerine destan yazdıklarını söyledi. Her türlü afette, acil durumda ve riskli işlerde mesai kavramı gözetmeden, 7-24 çalışan AFAD emekçilerinin özlük haklarında yıllardır hiçbir iyileştirmenin yapılmadığını dile getiren Çolak, eşitlik ilkesi gereği AFAD emekçilerine de verilmesi gereken “yıpranma payı”nın da görmezden gelindiğini belirtti.
Çolak, “Yapı-Yol Sen Mersin Şubesi olarak öncelikli taleplerimiz pandemi sürecini ve AFAD emekçilerinin taleplerini göz önünde bulundurulmasını istiyoruz. AFAD emekçilerinin yıllardır görmezden gelinen özlük haklarının düzeltilmesini istiyoruz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir