Ağaçlara 4 bin adet kuş yuvası

featured
MERSİN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, SİLİFKE VE MUT ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜKLERİNCE BİYOLOJİK MÜCADELE KAPSAMINDA 2019 YILI PROGRAMINDA BULUNAN 4 BİN ADET KUŞ YUVASI YAPTIRILARAK, SİLİFKE VE MUT ORMANLARINDAKİ AĞAÇLARA ASILDI. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Silifke ve Mut Orman İşletme Müdürlüklerince biyolojik mücadele kapsamında 2019 yılı programında bulunan 4 bin adet kuş yuvası yaptırılarak, Silifke ve Mut ormanlarındaki ağaçlara asıldı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Silifke ve Mut Orman İşletme Müdürlüklerince biyolojik mücadele kapsamında 2019 yılı programında bulunan 4 bin adet kuş yuvası yaptırılarak, Silifke ve Mut ormanlarındaki ağaçlara asıldı. ankara escort

İhlas Haber Ajansı’nda  yer alan habere göre; Kuşlarla yapılan biyolojik mücadele çalışmaları, orman ağaçları zararlısı olan kabuk böcekleri ile orman ağaçların ibrelerinde zarar veren tırtıllara karşı mücadele yöntemi olarak kullanılıyor. Yapılan biyolojik mücadele ile ormanlarda böceklerin zararı azaltılıyor. Doğayla barışık olan biyolojik mücadele, ormanlardaki yaban hayatını ve doğal dengeyi korumak adına yoğun bir çalışma temposu içerisine ormanlarda zararlılarla mücadelede önemli bir paya sahip kuşlar için bu yıl da kuş yuvaları ormanlara asıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir