porn list

Ahmet Türk, Mersin’deki iki aileyi barıştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlı ve  Kayaalp aileleri arasında bir yıl önce başlayan husumet, kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk’ün devreye girmesiyle barışla sonuçlandı.

Mardin’in Derik ilçesine kayıtlı Şanlı ve Kayaalp aileleri arasında bir yıl önce başlayan husumet, Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk’ün katılımıyla Mersin Buse Düğün salonunda yapılan barış merasimi ile son buldu.

Barış merasimine HDP Mersin İl Örgütü ve İlçe örgütleri,  DBP il yöneticileri, kayyum atanan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu ve aralarında husumet bulunan Şanlı ve Kayaalp ailelerinin fertleri katıldı.

‘DÖNEM İNSANLIK VE KARDEŞLİKTİR’

Merasimde konuşan  Türk, son zamanlarda bir çok sayıda ölümün yaşandığına dikkat çekerek, “Kürtler arasında barış olmalıdır. Bizim insanlarımız bir birine düştüğü zaman yüreğimiz yanıyor. Aramızda yaşadığımız sorunları büyütmemeliyiz. Eğer bunu sorun haline getirip düşmanca birbirimize yaklaşırsak bu bizim için büyük bir ayıptır. İki ailemize de barış için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Dönem insanlık ve kardeşlik zamanıdır. Biz aramızda kavganın ve dövüşün olmasını istemiyoruz ” dedi.

Merasim iki ailenin karşılıklı olarak selamlaşması sonrası son buldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir