AHMET ÜMİT, TOROS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

featured
TÜRKİYE'NİN EN İYİ POLİSİYE YAZARLARINDAN AHMET ÜMİT, TOROS ÜNİVERSİTESİNDE, "MERHABA GÜZEL VATANIM" SÖYLEŞİSİYLE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ AHMET ÜMİT'E YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ. (KIYMET GÖKÇE/MERSİN-İHA) Türkiye'nin en iyi polisiye yazarlarından Ahmet Ümit, Toros Üniversitesinde, "Merhaba Güzel Vatanım" söyleşisiyle öğrencilerle buluştu. Üniversite öğrencileri Ahmet Ümit'e yoğun ilgi gösterdi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en iyi polisiye yazarlarından Ahmet Ümit, Toros Üniversitesinde, “Merhaba Güzel Vatanım” söyleşisiyle öğrencilerle buluştu. Üniversite öğrencileri Ahmet Ümit’e yoğun ilgi gösterdi.


Şair ve Yazar Ahmet Ümit, Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Kültür Merkezi’nde “Merhaba Güzel Vatanım” konulu edebiyat söyleşisi gerçekleştirdi. Söyleşiye, Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sertaç Özveren, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Açılış konuşmalarının ardından başlayan söyleşide Ümit, yazar olmasında en önemli ilham kaynağının annesi olduğunu söyledi. Ahmet Ümit, “Sanatta önemli olan şey doğruyu yazmak değildir. Güzeli yazmak, hakikati yazmak da değildir. Bunları zaten yapacaksınız. Ama bunları daha önceki yazılmışlardan ve anlatılmışlardan farklı bir şekilde anlatacaksınız ki, edebiyat dünyasında var olabilesiniz. Her yazar kendi arasında bir iddia içerisindedir. En iyisi olmak için bunu yapmak zorundadır. Aksi takdirde kalıcı olmayacaktır. O yüzden her yazar kusursuz bir eseri okurken mutlaka bir kusur bulmaya ve eleştirel bakmaya çalışır” dedi. batman escort


Yazarlık hayatına düz yazı ile başladığı belirten Ümit, ilk şiir kitabının nasıl basıldığını da paylaştı. Ümit, “Moskova’dan döndükten sonra arkadaşlarıma yazar olacağımı söyledim. 3 yıl gençlik gazetesinde çalışmam gerektiğini söylediler. Ben de 3 yıl boyunca hem çalıştım hem de öyküler yazdım. Sonra ilk şiir kitabım olan ‘Sokağın Zulası’nı çıkardım” şeklinde konuştu.


Ahmet Ümit, sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Söyleşi sonrası Ahmet Ümit’e Mütevelli Heyet Başkanı Özveren, teşekkür plaketi takdim etti.


Söyleşinin ardından öğrencilerin ricalarını kıramayan Ahmet Ümit, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir