“AKP-MHP ittifakına karşı birlikte mücadele edelim!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Mersin 78’liler Girişimi’nin düzenlemiş olduğu dayanışma kahvaltısında konuşan Girişim Sözcüsü Bayram Kızartıcı, 24 Haziran seçimlerine doğru AKP-MHP ittifakına karşı birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

Mersin 78’liler Girişimi üyeleri, Park Cafe’de dayanışma kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Dayanışma etkinliğine katılanları selamlayarak kısa bir konuşma yapan Mersin 78’liler Girişimi Sözcüsü Bayram Kızartıcı, yıllarca ülkede demokrasi ve barış mücadelesinde birçok bedel ödediklerini ve halen de bedel ödemeye devam ettiklerini dile getirdi.

Kızartıcı, “Bilinen bazı nedenlerden dolayı sıfır baraj ittifakı gerçekleşmedi. Ancak yaşadığımız koşullarda özellikle AKP-MHP ittifakına karşı, tüm demokrasi güçlerinin 24 Haziran sonrasını da düşünerek, bugünden doğru bir üslup ve doğru bir çalışma tarzıyla hareket edeceğine olan inancımız tamdır. Biz 78’liler bu misyonu üstlenmiş olarak kabul ediyoruz kendimizi. Dokunmak istediğimiz bir başka konu ise, HDP baraj sorunu yaşayan tek parti. İki ittifakın da dışında olan HDP adeta yüzde 10 barajının tek muhatabı durumundadır. Buradaki tüm arkadaşlarımızın bu bilincin farkında olarak hareket edeceğine inanıyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir