ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ, SOKAKLAR VE CADDELER BOŞALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de de vakaların görüldüğü Corona virüsüne (COVİD-19) karşı birçok ilde olduğu gibi Mersin’de de halk tedbirlerini aldı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uyan Mersin’deki mekan sahipleri işyerlerini kapatırken, vatandaşlar da evlerine kapandı.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla 81 ilde tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici olarak durdurdu.

Tüm ilçe belediyelerce önlem amaçlı kapatılması istenen bahçeşehir escort mekanlara İçişleri Bakanlığı’nın talimatı tebliğ edildi. Mekan sahiplerini talimata uyup iş yerlerini kapattı. Vatandaşlarda yetkililerce yapılan “Evde kal” çağrılarına uyarak, cadde ve sokaklara ihtiyaç olmadığı sürece çıkmamaya çalışıyor. Kentin en işlek caddeleri, çarşı ve AVM’lerde insan sayısı yok denecek kadar azaldı.

“UMARIM BİR AN ÖNCE BU VİRÜSTEN KURTULURUZ”

Sokakta karşılaştığımız Fatime Oğuzcan adlı vatandaş, “Eczaneden ilaç almak için çıktım. Yoksa ihtiyaç dışında pek çıkmayı düşünmüyorum evden. İnsanların çıkmaması gerektiğini de düşünüyorum. Bir süre böyle geçireceğiz. Elimizden geldiğince dışarı çıkmayacağız. Sağlıklı bir şekilde en az riskle bu süreci atlatmamız gerek. İnsanların buna çok dikkat etmesi gerek. Kalabalık ortamlardan uzaklaşılmalı. Umarım bir an bu virüste kurtuluruz” dedi.

Haber: Turan DAL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir