Antalya’da bir vatandaş sivil polisler tarafından darp edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde esnaflık yapan Sabahattin Nar isimli bir vatandaş işyerinde Kürtçe konuştuğu ve Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle işyerine müşteri olarak gelen faşist müşteriler tarafından sözlü tehdit edilip karşı koyduktan sonra TEM ve Cimer sistemi üzerinden şikayetler edildiğini ve bir süre sonrada işyerine sivil polislerin gelip bilinçli olarak gözlem yapıp üst merciilere bildirdikten sonra “Huzur Antalya” operasyonu kapsamında hedef gösterildiğini söyledi.

 

Sırf Kürt olduğum için Kürtlüğümü savunduğum için yapıyorlar

Yıllar önce Kürtlerin yaşadığı tüm köylerde ilçeler ve illerde Devletin baskısı oluyordu hiç suça bulaşmayan teröre bulaşmayan insanlar bile diri diri mezarlara gömülüp ortadan kayboluyorlardı. Ailem bölgedeki sorunlardan kaynaklı Türkiye’nin çeşitli şehirlerine göç etmek zorunda kaldılar.

 

Karakola götürme bahanesiyle darp edildim

Hakkımda açılan asılsız dosyalar bahane gösterilerek savcılıktan izin alıp evimden kolluk kuvvetler tarafından araca bindirilerek araç içinde ve dışarıda darp edildim daha sonra Kemer yolu üzerinde ormanlık alanda darp etmeye devam ettiler.  Sonuç alamayan sivil polis olduklarını düşündüğüm şahıslari beni bırakmak zorunda kaldılar ve diğer gün bu durumu doğrulamak için hastaneye gidip darp raporu aldım.

Faşizm hala devam ediyor

Ben bir Kürt olarak asla Kürtlüğümü ve Kürt dilimi unutmam ve beni var eden dilimle kültürümle yaşarım.. benim için bir onurdur.. Bu duruşum Antalya’da sivil faşist insanların zoruna gitmiş olsa gerek ki hazmedemeyip özellikle takip ettirilip hayatımla oynadılar. Kürtlerin partisi olan HDP ye arada gidip destek verirdim sadece bu durumu kullanıp üstüme geliyorlar. Can güvenliğim yoktur. Yetkililerden çocuklarımında tehlikede olduklarını bilmelerini isterim toplumsal olarak bir çözüm oluşmazsa Türkiye daha kötü bir yere doğru gidecektir. Dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir