“Arıza giderildi” de su nerede?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MESKİ Genel Müdürlüğü, 4 ilçede su kesintilerine sebep olan arızanın çözüldüğü ve su kesintisinin yaşandığı ilçelere suların verilmeye başlandığını duyurmasının ardından saatler geçmesine rağmen hala su kesintilerinin devam etmesi vatandaşı isyan ettirdi. Vatandaşlar yaşanan mağduriyeti sosyal medyaya taşıyarak, Büyükşehir Belediyesi’ne tepki yağdırdı.

 

MESKİ’den yapılan açıklamada, D1-D2 içme suyu depoları arasındaki 1000’lik borunun yapımı esnasında arıza meydana geldiği kaydedilerek, bugün yapılan açıklamada ise arızanın giderildiği ve suların verilmeye başlandığı duyuruldu. Ama açıklamanın ardından saatler geçmesine rağmen su kesintilerinin hala sürüyor olması vatandaşların tepkisine sebep oldu.

 

Arızanın giderildiği ve suların verildiğine dair MESKİ tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Mersin’de, merkez Mezitli ilçesinin tamamı ile Akdeniz, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinin bazı mahallelerine su verilen boruda meydana gelen arıza giderilerek, yeniden su verilmeye başlandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre, dün sabah saatlerinde D1-D2 içme su depoları arasındaki borunun yapımı esnasında arıza meydana geldi. Bunun üzerine Mezitli ilçesinin tamamı, Akdeniz, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinin bazı mahallerinde su kesildi. 2 vinç, 6 kepçe, montaj ve demontaj ekiplerinden oluşan 50 kişilik bir ekip, arızayı gidermek için 24 saat boyunca çalıştı. Çalışmaları, MESKİ Genel Müdürü Baha Günhan Güngördü, Genel Müdür Yardımcısı Can Taşkın, daire başkanları da yerinden takip etti. Yapılan çalışmalar sonucunda arıza giderilerek, kesinti yapılan bölgelere su verilmeye başlandı.
Çalışmalar kapsamında aynı zamanda Toroslar ilçesi Gazi Osmanpaşa Caddesindeki 400 metrelik içmesuyu terfi hattındaki bağlantılarda tamamlandı. Cello Çeşmesi mevkinde tespit edilen su kaçağı da önlenerek, saniyede 30 litre su kaybının önüne geçildi.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir