Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu Erdemli Belediyesi’nin konuğu oldu

featured
ERDEMLİ BELEDİYESİ VE ERDEMLİ HALK EĞİTİM MERKEZİ KOORDİNESİNDE, AŞIK VEYSEL'İN TORUNU FİLİZ ŞATIROĞLU'NUN KATILIMI İLE 'USTALAR KURSİYERLERLE BULUŞUYOR' PROGRAMI VE KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Erdemli Belediyesi ve Erdemli Halk Eğitim Merkezi koordinesinde, Aşık Veysel'in torunu Filiz Şatıroğlu'nun katılımı ile 'Ustalar kursiyerlerle buluşuyor' programı ve konseri gerçekleştirildi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdemli Belediyesi ve Erdemli Halk Eğitim Merkezi koordinesinde, Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’nun katılımı ile ‘Ustalar kursiyerlerle buluşuyor’ programı ve konseri gerçekleştirildi.

Aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan ve bir dönem yurdu dolaşarak saz hocalığı yapan Aşık Veysel, gönül verdiği bağlamanın gönlünden dökülen eserleri ile bütünleştiği ve torunu Filiz Şatıroğlu’nun konuk olduğu ‘Ustalar kursiyerlerle buluşuyor’ konserinde anıldı. Erdemli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin bağlama kursu öğreticisi Emre Bulut’un sunumunda gerçekleşen etkinlikte, Aşık Veysel’in kendi hayatını anlattığı röportaj projeksiyon ile katılımcılara izlettirildi ve Aşık Veysel hakkında torunu Filiz Şatıroğlu anlatımlarda bulundu.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte, Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu, katılımcıların kendisine yönelik sorulan ve Aşık Veysel hakkında merak edilen soruları cevapladı.
Dinleyicilere keyif dolu saatler yaşatan konser sonunda Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’nun hediyeleri, Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’na takdim edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir