porn list

Aşırı yağıştan etkilenen tarım İşçileri tahliye edildi

featured
MERSİN'DE ETKİLİ OLAN AŞIRI YAĞIŞLAR, TARSUS'UN KIRSAL MAHALLELERİNDE ÇADIRDA KALAN TARIM İŞÇİLERİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ. EGEMEN MAHALLESİNDE ÇADIRLARIN BULUNDUĞU ALANIN YAĞMUR SULARIYLA DOLMASI ÜZERİNE TARSUS KAYMAKAMLIĞI BÜNYESİNDE KURULAN KRİZ MASASININ KOORDİNESİNDE, ÇOĞUNLUĞU SURİYELİ YAKLAŞIK 300 TARIM İŞÇİSİ, KENT MERKEZİNDEKİ SPOR SALONUNA TAŞINDI. (KIYMET GÖKÇE/MERSİN-İHA) Mersin'de etkili olan aşırı yağışlar, Tarsus'un kırsal mahallelerinde çadırda kalan tarım işçilerini olumsuz etkiledi. Egemen Mahallesi'nde çadırların bulunduğu alanın yağmur sularıyla dolması üzerine Tarsus Kaymakamlığı bünyesinde kurulan kriz masasının koordinesinde, çoğunluğu Suriyeli yaklaşık 300 tarım işçisi, kent merkezindeki spor salonuna taşındı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu Akdeniz genelinde etkili olan sağanak yağış, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde ova bölgede bulunan mahallelerde çadırlarda yaşayan tarım işçilerini yine olumsuz etkiledi.

Sağanak yağış nedeniyle kaldıkları çadırlar sudan etkilenen ve çoğunluğunu Suriyeli mültecilerin oluşturduğu yaklaşık 300 kişi, Tarsus Kaymakamlığı’nda oluşturulan Kriz Masası’nın aldığı kararla, kent merkezine taşındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Ulaşım Birimi tarafından tahsis edilen otobüslerle Bağlar Mahallesi’nde bulunan ve spor okulu olarak kullanılan spor salonuna taşınan ve çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu gruba, Büyükşehir tarafından sıcak çorba, su ve çay dağıtılıyor.

Gece saatlerinden itibaren başlayan ve özellikle öğle saatlerinde etkisini arttıran sağanak yağıştan dolayı olumsuz etkilenen çadırda yaşayan tarım işçileri, yanlarına aldıkları birkaç eşya ile birlikte otobüslere binerek kent merkezine taşındı.

Tarım işçileri, sağlık hizmetleri de verilecek olan salonda, ekiplerin kontrolünde yağış etkisini yitirene kadar misafir edilecek.

Geride kalan Ocak ayı içerisinde de yine bölge genelinde etkili olan sağanak yağıştan dolayı ovada birçok noktada bulunan çadırlar sular altında kalmış, Büyükşehir’in otobüsleriyle mağdur tarım işçileri merkeze taşınarak ihtiyaçları karşılanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir