Atatürk Parkı’nda ‘Işıklandırma’ Yetersiz..!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurttaşlar Atatürk Parkı’nda çözülmesi gereken sıkıntıları sıraladı.

Atatürk Parkı’nda, akşam vakitleri gezmekte sıkıntı yaşadıklarını belirten yurttaşlar, ‘’Akşamları ışıklandırma çok az… Alan, bir kadının rahat gezip dolaşabilmesi için baya karanlık oluyor. Bu konuya bir çözüm getirilmesini istiyoruz’’ dedi.

Akdeniz İlçesi’nde bulunan Atatürk Parkı’nın akşamları yetersiz ışıklandırılmasını tepkiyle karşılayan yurttaşlar, ayrıca alanın daha fazla ağaçlandırılması talebinde de bulundu.

‘’HER YER ÇUKUR, KİMİ YERLERSE BOZUK’’
Atatürk Parkı’nın uzunca bir süredir yapım aşamasında olduğunu savunan Aygül Tekinci, ‘’Her yer çukur,  kimi yerler ise bozuk… Bu sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşturulmasını umut ediyoruz ve biraz daha yeşillendirilmesini istiyoruz. Bu çevre kirliliğine karşı özen gösterilmeli! Tamam çevreyi kirleten kirletiyor bu yanlış ama görevlilerinde buna dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca çocukların oyun alanları çoğaltılmalı’’ diye konuştu.
‘’KIRIK TUĞLALAR, TAŞLAR KALDIRILMALI’’
‘’Parktaki şu yapımlar bir an önce bitse’’ diyerek hayıflanan Ali Yüksel ardından, ‘’Bitince de kırık olan tuğladır, taştır onları da kaldırsalar bu alandan iyi olacak. Biraz daha yeşillense daha da güzelleştirilmiş olacak. Misal akşamları ışıklandırma çok az, baya karanlık oluyor. Yani ona bir çözüm getirilmeli’’ diye kaydetti. ataköy escort

‘’ÇÜNKÜ YEŞİL İNSANA HUZUR VERİYOR’’
Biraz daha yeşillendirilme ile daha güzel bir alana dönüştürülebileceğini savunan Tansel Olci, ‘’Onun dışında pek bir sorun yok. Baya kafelerimiz var sahilde… Oturma banklarımız mevcut, oyun alanlarımız  var ve gezi teknelerimizde iyi. Yani tek bir şey var. O da biraz daha yeşillenmeli kanısındayım. Bir de akşamları biraz karanlık oluyor, ışıklandırmalar az… Onlar çoğaltılabilir. Çimenler filan fazlalaştırılırsa daha güzel bir ortam olur. Kendimizi daha mutlu hissederiz. Çünkü yeşil, insana huzur veriyor’’ ifadelerini kullandı.

‘’MADDE KULLANAN GENÇLER OLUYOR’’
Parkta akşam saatlerinde madde kullanan gençler olduğunu iddia eden Muhammet Bozkurt, ‘’Işıklandırma çok az… Kadın arkadaşlarımızda bu parkta dolaşıp oturmaktan çekiniyoruz. Geçenlerde de bir kedi ölüsü gördüm. Ezmişler ve oraya bırakmışlardı. Kötü şeyler bunlar biraz temizliğe de dikkat edilmesi gerekiyor’’ sözlerini kaydetti.

‘’İNSANLAR BU NEDENLERDEN PARKA GELMEK İSTEMİYOR’’
Sahil yolunun kirliliği şikayetinde bulunan Kadriye Buzaklı adlı yurttaş ise, “İnsanlar çok duyarsız. Halbuki çok sayıda çöp kutusu var sahilde ama insanlar çöpü kutuya atacaklarına denize savuruyorlar. Ceza uygulanması gerektiğine inanıyorum. Oturduğumuz yerler hep kirli… Kamelya sayısı çok az, üstelik olanlarda yapış yapış… Geceleri gelemiyoruz bile ışıklandırma çok yetersiz. Yeler kırık çocuklarımızla yürüyemiyoruz. Görme engelliler ne yapsın… Bir çözüm bulunsun artık! İnsanlar bu nedenlerden parka gelmek istemiyor’’ dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir