Avukat Kendirci adaylıktan çekildi. ‘Önce Baro Platformu’ Avukat Yeşilboğaz’la seçime gidecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Barosuna kayıtlı avukatların oluşturduğu  Önce Baro Platformu tarafından gerçekleştirilen ön seçimin ardından ikinci tura kalan avukat Hakan Kendirci yarıştan çekildi. Böylece Platform Bilgin Yeşilboğaz başkanlığında oluşturulan tek liste ile seçime gidecek.

Önce Baro Platformu tarafından gerçekleştirilen ve beş aday adayının yarıştığı ön seçimin seçimin ardından Avukat Bilgin Yeşilboğaz ve Avukat Hakan Kendirci ikinci tura kaldı. Mersin Barosu başkan adayının belirleneceği ikinci tur öncesi Avukat Kendirci Önce Baro Platformu’na dilekçe yazarak yarıştan çekildiğini açıkladı. Kendirci dilekçesinde, “Başta komiteniz olmak üzere önseçime katkı sunan, katılan, şahsıma oy veren, vermeyen tüm meslektaşlarıma nezdinizde teşekkür ederim. Önseçimde ortaya çıkan tabloda, demokrasiye olan saygım ve inancım gereği ve 24 Şubat’ta Ankara’da hep beraber mesleğimize sahip çıkmak adına başkan adaylığı için ikinci tura katılmamayı uygun görerek seçilen başkan adayımıza ve diğer kurullara seçilen meslektaşlarımıza başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Kendirci’nin adaylıktan çekilmesinin ardından Avukat Bilgin Yeşilboğaz da sosyal medya hesabında konuya ilişkin şu paylaşımda bulundu: “Mersin Barosunun değerli üyeleri, sevgili meslektaşlarım; Baromuzda uzun yıllar sonra yapılan ve büyük bir katılımla gerçekleştirilen ön seçim sonucunda bu cuma günü yapılacak 2’nci tura benimle birlikte kalan meslektaşım Av. Hakan Kendirci bu gün ön seçim komitesine vermiş olduğu dilekçesi ile demokrasiye olan inancı ve ortaya çıkan tablo nedeni ile 2’nci tura katılmama kararını bildirmiştir. Baromuzda birlik ve beraberlik adına verilmiş önemli bir karar olması nedeni ile kendisini kutlarım. Bu vesile ile ön seçim komitesine emeklerinden, ön seçimde aday olan meslektaşlarımı katılım ve katkılarından, ön seçim oylamasına katılarak mesleğe ve birlikteliğimize destek olan tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.Şahsıma gösterilen ilgi, güven ve destek için tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım. Bundan sonra hep birlikte mesleğimiz, baromuz ve birlikteliğimiz için eskisinden daha fazla çalışacağımızı beyan ederim. Süreçte, tüm zorlukların ekip olmanın derinlikli felsefesiyle nasıl aşılacağını, birlikte neleri başarabileceğimiz görmek beni daha da umutlandırıyor. Siz değerli meslektaşlarımla birlikte omuz omuza, aynı mesleği icra etmekten ve aynı baroda görev almaktan onur duyuyorum.”