porn list

Avukatlar: Tutukluların talebi karşılanmalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süresiz dönüşümsüz açlık grevi sonrası 15 tutuklunun başlattığı ölüm orucuna dikkat çeken ÖHD üyesi avukatlar, tutukluların talebinin karşılanması çağrısında bulundu.

Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD), tecridin sonlanması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi başlatan başta Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile cezaevlerindeki binlerce tutuklunun sürdürdüğü eyleme dikkat çekmek için Mersin Adliye Sarayı bahçesinde basın açıklaması yaptı. Hoşyar Sarıyıldız’ın yaptığı açıklamaya çok sayıda avukat katıldı.

Leyla Güven’in başlattığı eylemin 175’inci gününde olduğunu ve bugün itibariyle 15 tutuklunun ölüm orucu eylemi başlattığını kaydeden Sarıyıldız, gelinen aşamada tutukluların yaşamsal tehlikede olduğunu vurguladı. Sarıyıldız, “Siyasal iktidar tutukluların taleplerine karşı herhangi bir adım atmadığı gibi, bir açıklama dahi yapmamış ve adeta bu eylemler görmezden gelinmiştir. Konuya ilişkin ülkenin farklı yerlerinde yapılmak istenen açıklamalara ve eylem etkinliklere katılan kadını, yaşlısı demeksizin çok sert müdahalelerde bulunmuştur. Yaşanan can kayıpları, devam eden açlık grevlerine ve bugün itibariyle başlatılan ölüm orucundan dolayı kaygılıyız” dedi.

Sarıyıldız, son olarak her türlü hak ihlallerinin karşısında olacaklarını dile getirerek açıklamasını sonlandırdı.

Açıklama alkışlarla son buldu. (MA)

avukat sitesi: http://erdalalkan.av.tr

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir