Başkan Tarhan’dan öğrencilerin okul servisi sorununa çözüm

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Tarhan, pandemi süreci hariç, göreve geldiği ilk haftadan itibaren aralıksız olarak düzenlediği Halk Günü etkinlikleri kapsamında Anayurt Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Öğrencilerin ‘okula ulaşım’ sorunu ile ilgili bilgi alışverişinde bulunan Başkan Tarhan, kalıcı çözüm üretilinceye kadar öğrencilerin belediye servisini kullanmasına olanak sağladı.

“Öğrenciler İlk Kez Servise Binme Heyecanı Yaşadı”

Başkan Tarhan’ın bu kararı veliler ve öğrenciler tarafından büyük sevinçle karşılandı. İklim koşullarının etkisiyle zor şartlarda okullarına ulaşmaya çalışan öğrenciler, ilk kez servis kullanmaya başlamanın sevincini ve heyecanını bir arada yaşadı.

Daha önce ailelerinin kısıtlı olanakları ile okula gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren öğrenciler “İlk kez tertemiz araçlarda, klimalı ortamda okulumuza gidip dönüyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederiz” dediler.

“Yıllardır Aynı Sorunu Yaşıyoruz”

Anayurt Mahallesi Muhtarı Musa Ural da konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Mahallemizin merkeze uzaklığı nedeniyle sürekli olarak öğrencilerimiz ulaşım sorunu yaşıyordu. 5 kilometre uzağa çocuklarımızı okula götürmek zorunda kalıyoruz. Birçoğumuzun araç olanağı olmadığından maalesef yağmurda motosikletle, at arabasıyla hatta yürüyerek gidenler bile vardı. Yağmurda, sıcak havalarda kan ter içerisinde çocuklarımızı okula ulaştırmaya çalışıyoruz. İnsanlar bu yüzden işe dahi gidemiyorlar. Milli Eğitim Müdürü ve Servis Minibüsleri Odası Başkanlığından bu konuda destek istememize rağmen

Geçen öğretim döneminden bu güne çok uzun bir zaman geçmesine karşın çözüm bulamadık. Halk Günü toplantısı için mahallemize gelen Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a konuyu ilettiğimiz zaman bize çözüm önerisiyle geldi. Çocuklarımız için daha köklü bir çözüm buluncaya kadar Mezitli Belediyemizin sağladığı servisle okula gelip gidecekler. Velilerimiz son derece memnun. Mahallem, vatandaşlarımız ve özellikle çocuklarımız adına Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz çocuklarımız için kalıcı bir çözüm üretmek.”

“Çocuklarımız İçin Kalıcı Çözümü Birlikte Üreteceğiz”

“2022 yılına girmeye hazırlandığımız şu günlerde hala öğrencilerin servis gibi temel ihtiyacına ulaşamaması kabul edilemez” ifadelerini kullanan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bir süredir merkeze uzak olan Anayurt Mahallemizde servis sorunu yaşandığını biliyoruz. Ancak Belediye olarak bu konuda kalıcı çözüm üretmemiz mümkün değil. Öte yandan, öğrencilerimizi özellikle kış aylarının olumsuz hava şartlarıyla baş başa bırakamazdık. Halk Gününde velilerden bu yönde yoğun şekilde talep gelince, servisimizi işçilerimizin ulaşım saatleri dışında öğrencilerimiz için tahsis ettik. Ancak öncelikli hedefimiz bu soruna kalıcı bir çözüm üretmektir. Bu konuda yetkili kurumlarımızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Umarım en kısa sürede bu sorunu çözerek yavrularımızın sıcakta, soğukta, yağmurda zor şartlarda okula ulaşma sorununu kurumlarımızla el ele vererek çözeceğiz” şeklinde konuştu.