porn list

“BU SALDIRI, PARTİMİZE YÖNELİK SÖYLEMLERİN SONUCUDUR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, HDP İstanbul İl binasına yönelik düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirilen basın açıklamasıyla kınadı.

HDP İstanbul ;İl binasına yönelik silahlı saldırıya Mersin’den tepki gösterildi. Konuya ilişkin HDP Mersin İl Binası önünde bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamayı HDP Mersin İl Eşbaşkanı Mehmet Alış okudu.

Yapılan saldırının partilerine yönelik kışkırtmalardan kaynaklı gerçekleştiğini söyleyen Alış, “Biz siyasal bir partiyiz bu ülkenin ve bu toprakların birleştirici gücüyüz. Siyasal faaliyetlerimizin iktidarın önünü kestiği için bugün iktidar bloğu bize karşı kışkırtıcı sözler gerçekleştiriyor. Bu eylemde bu söylemlerin sonucudur. Siyasal iktidarın Türkiye’de oluşturduğu dil, üslup, söylem ve partimizi hedefe koyma biçimi bu kişilerin partimize yönelimine ve saldırılarına zemin sunuyor. Biz biliyoruz ki saldırı planlanmış, programlanmış hem partimize hem de Türkiye’de ki demokratik kamuoyuna bir mesaj içermektedir” dedi.

Daha önce de bu tür saldırılarla karşı karşıya kaldıklarının altını çizen Alış, “Bu saldırının açık bir adresi var. Siyasal iktidar sıkıştığı yerde, bir kaybediş yaşadığı yerde siyaset zeminini başka bir noktaya kaydırmak istiyor. Bu saldırılar tesadüf değildir. Bu saldırıyı düzenleyenler, yönlendirenler ve arkasında duranlar bilmelidir ki ne şimdiye kadar diz çöktük, ne de bundan sonra diz çökeriz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir