“Bugünler geçecek, hepimiz işimizin başına geri döneceğiz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşlerine son verilen işçiler, Akdeniz Belediyesi Başkanlığı’na itiraz dilekçelerini verdi.
Akdeniz Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından işten çıkarılan işçi ve memurlar işlerine geri dönmek için Başkanlığa itiraz dilekçesi sundu. İşçiler belediye önünde yaptıkları açıklamada, bugünlerin geçeceği ve ve tekrardan işlerinin başına döneceklerine inandıklarını aktardı.

Akdeniz Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Hamdi Bilge Aktaş’ın göreve gelmesinin ardından belediyede işten atmalar başlamıştı. Sözleşmeleri bittiği gerekçesiyle işlerine son verilen 21’i memur ve 10 kadrolu işçi olmak üzere 31 kişinin işine son verildi. İşten çıkarılmalara basın yoluyla tepkisine dile getiren DİSK Genel-İş Şubesi, belediyede işine son verilen işçilerle birlikte Akdeniz Belediyesi Başkanlığı’na dilekçe verdi.

“ZATEN KAYYUMUN GEREKÇESİ BUDUR”

Dilekçelerini vermek için Akdeniz Belediyesi binası önünde toplanan işçiler ve Genel-İş Mersin Şube yöneticileri bir açıklama yaptı. Şube Başkanı Kemal Göksoy, “İşten çıkartılmalar haksız ve hukuksuzdur. Belediyeye kayyum atandıktan sonra işçiler hiçbir gerekçe gösterilmeden, işten atıldı ve açığa alındı. Bugünler geçecek, hepimiz işimizin başına geri döneceğiz ama yapılan uygulamanın haksız bir uygulama olduğunu, kayyumun seçilmiş iradeye darbe olduğunu da defalarca söyledik, yine söylüyoruz. Zaten kayyumun gerekçesi budur. İşçileri emekçileri sindirmek. İnsanların işinden, aşından edilmesi çocuklarının geleceğinin karartılması demektir. Biz DİSK olarak buna karşı durduk durmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından işçiler, Belediye Başkanlığı’na dilekçelerini iletti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir