Buldan: “Halkımız kayyumların biletlerini kesmiş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdeniz İlçesi’nde halk buluşmasına katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Halkımız kayyumların biletlerini kesmiş. Bugün de görüyoruz ki; Akdeniz’de de kayyumun bileti çoktan kesilmiş. Heyecanınız, coşkunuz 31 Mart zaferimizin görüntüsüdür” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla Mersin’in Akdeniz İlçesi’ne bağlı Şevket Sümer Mahallesi’nde halk buluşması düzenlendi. Binlerce yurttaşın katıldığı etkinlikte, seçim irtibat bürosu açıldı.

‘KAYYUM GİDECEK HDP GELECEK’

Açılış öncesi Mersin’e karayoluyla gelen Buldan’ı HDP milletvekilleri Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan Adayları Emine Şilan Yüksekkaya ve Reşat Aşan, İnsan ve Özgürlük Partisi (İÖP) Genel Başkanı Mehmet Kamaç, HDP il ve ilçe yöneticileri ve yüzlerce yurttaş karşıladı. Buldan, onlarca araç konvoyuyla kent içinde halkı selamladı. Konvoyun geçtiği her alanda yurttaşlar, alkışlarla destek verdi. Halk sık sık, “Kayyum gidecek HDP gelecek” sloganını attı.

“AKDENİZ’İ KAYYUMDAN KURTARACAĞIZ”

Buldan ve beraberindeki partililer, halk buluşmasının olduğu alana geçti. Buluşmaya binler katılırken, Akdeniz İlçe Eşbaşkanları Ebru Çat ve Abdulselam Kutlu, halkı selamlayarak, ilçeyi kayyumdan kurtaracaklarını dile getirdi.

 “BELEDİYELERİ KAYYUM ZİHNİYETİNDEN KURTARACAĞIZ”

İÖP Genel Başkanı Mehmet Kamaç da, HDP ve Kürdi partiler arasında yapılan ittifaka değinerek, toplumsal tüm farklılıklarla ittifak yaptıklarını dile getirdi. “Tek dil politikası yürütenler Allah’ın ayetini inkar ediyorlar’ diyen Kamaç, AKP’ye ‘Hangi inançla tek dili savunuyorsunuz?” diye sordu. Kamaç, AKP’ye rağmen ortak bir yaşamı inşa ederek, hayata geçireceklerini kaydetti. Halkın iradesine sahip çıkarak, sandığa gideceklerinin altını çizen Kamaç, belediyeleri kayyum zihniyetinden kurtaracaklarını söyledi.

“YAŞAM BİZİMDİR”

Kamaç’ın konuşmasının ardından Koma Çiya sahne alarak ezgileriyle kitleyi coşturdu. Ardından Akdeniz Belediye Eşbaşkan Adayı Emine Şilan Yüksekkaya bir konuşma yaptı. Yüksekaya, “Açlık grevinde bulunan arkadaşlarımızın direnişi bizler için çok önemlidir. Varlık simgemiz direnişlerimiz olduğu sürece bizler hep var olacağız. Süreçler ne olursa olsun bizler hep birlikteyiz. Zulüm zorbalık ne olursa olsun, bir arada durduk hep, bizler kazanacağız. 31 Mart’ta da kazanacağız ve 1 Nisan’da zafer halaylarımızı çekeceğiz. Akdeniz bizimdir. Yaşam bizimdir” dedi.

“BELEDİYEYE SEVGİ KORİDORLARI AÇACAĞIZ”

Barışa zılgıtlarıyla ses veren anneleri, geleceğin aydınlık yüzleri olan gençleri ve alın teri döken emekçileri selamlayarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Adayı Reşat Aşan da, “Seçim sürecindeki atmosferin hepiniz farkındasınız. Renkleri, dilleri, kimlikleri ayrıştıran bir zihniyetle karşı karşıyayız. ‘Hepiniz sandıktan çıkana saygı duyacaksanız’ diyenler belediyelerimize kayyum atadı. Bizler kayyumlu belediyelerimizi geri alarak halka teslim edeceğiz. Akdeniz’i alacağız, halka teslim edeceğiz. Bizler kazanacağız, bizler yöneteceğiz. Belediyeleri karakollara çevirmişler, Biz aldığımızda insanlar o belediyeye sevgi koridordan geçecek” diye konuştu.

“AKDENİZ’DE KAYYUMUN BİLETİ ÇOKTAN KESİLMİŞ”

Son olarak konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Mersin çok renkliliğin olduğu ender kentlerden biridir. Burada yaşayan her türlü inanç ve kimlikle bir arada yaşamanın en güzel güzel örneğini veren kentimizdir. Bunu bölmelerine asla izin vermeyeceğiz. Buradan tek ses siyasetlerine hakim kılmalarına asla izin vermeyeceğiz. 31 Mart bunun göstergesi olacaktır. Sizlerin oylarıyla seçilen Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’nun bayrağını bugün adaylarımız taşıyacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın, Onlar sizin iradenize kayyum atadılar. Onlar zannettiler ki; Fazıl ile Yüksel’i buradan alırsak, HDP belediyeyi alamaz. Onlar zannettiler ki Aleddin başkanımızı veto ederken seçimde başarımızı kıracaklar. Onlar bilsinler ki; binlerce Fazıl, binlerce Yüksel, binlerce Aleddin arkadaşımız var. Halkımız kayyumların biletlerini kesmiş. Bugün de görüyoruz ki; Akdeniz’de de kayyumun bileti çoktan kesilmiş. Heyecanınız, coşkunuz 31 Mart zaferimizin görüntüsüdür” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’DE GÜÇ BİRLİĞİNİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Belediyelerine atanan kayyumları 31 Mart’ta Saray’a göndereceklerini söyleyen Buldan, kayyumların artık vakitlerinin daraldığını bundan böyle belediyelerine kayyum atamaya kimsenin cesaret edemeyeceğini ve buna asla izin vermeyeceklerini söyledi. Buldan, “31 Mart kayyumlara verecek ders tarihi olacak. Akdeniz’e güveniyorum. Büyükşehirlerde aday çıkarmadık. Güç birliği için, demokratik güç birliğinin adayına oylarınız vermenizi istiyorum. Siz kim olduğunu biliyorsunuz. AKP’ye cevap vermenin zamanı geldi” diye belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından alkış ve sloganlarla büro açılışı yapıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir