Büyükşehir almadığı bir hizmet için para ödemeye devam edecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Başkan Seçer, “Biz bu sendikadan hizmet almıyoruz, para ödemeyelim” dedi. Mecliste oy çokluğunu elinde bulunduran Cumhur İttifakı alınmayacak bir hizmete para ödenmeye devam edilmesi yönünde karar verdi. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi almadığı bir hizmet için MİS’e yıllık yaklaşık 300 bin lira ödemeye devam edecek.
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 2. Birleşim Toplantısı Vahap Seçer Başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda idareden gelen 4 konu görüşülüp karara bağlanırken, toplantının en önemli gündem maddesi Başkan Seçer’in hizmet almadığı ve almak istemediği Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) ile yapılan sözleşmenin iptal edilmesi yönündeki teklifi oldu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz döneminde sözleşmesi yapılan ve ülke genelinde çoğunlukla MHP’li belediyelerin işbirliği yürüttüğü sendikaya ödenen yıllık 300 bin liralık giderin sona erdirilmesini talep eden Başkan Seçer,  mecliste oy çokluğuna sahip Cumhur İttifakının engeline takıldı. Büyükşehir böylece almadığı bir hizmet için yıllık 300 bin lira ödemeye devam edecek.

 

ybak.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir