BÜYÜKŞEHİR, ÇOCUK HALK DANSLARI TOPLULUĞU KURUYOR

featured
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HALK OYUNLARINA MERAKLI VE İLGİLİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ KURS VERİP YETİŞTİRMEK, GELECEĞİN ÇOCUK HALK DANSLARI TOPLULUĞUNU OLUŞTURMAK İÇİN BİR PROJE BAŞLATTI. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi, halk oyunlarına meraklı ve ilgili çocuklara ücretsiz kurs verip yetiştirmek, geleceğin çocuk halk dansları topluluğunu oluşturmak için bir proje başlattı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi, halk oyunlarına meraklı ve ilgili çocuklara ücretsiz kurs verip yetiştirmek, geleceğin çocuk halk dansları topluluğunu oluşturmak için bir proje başlattı.

Proje kapsamında ilk etapta Akdeniz, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde belirlenen 5 okulun idaresine, konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Okul idarelerine yapılan başvuru neticesinde, ücretsiz halk oyunları kursuna katılmak isteyen Akdeniz ilçesinde bulunan Şehit Recep Aslan, Kazım Karabekir, Yeni Taşkent Yusuf Bayır, Yenişehir ilçesinde bulunan Necati Bolkan, Mehmet Akif İnan ile Toroslar ilçesinde yer alan Hüseyin Güvercin ilk ve orta okullarında eğitim-öğretim gören 470 öğrenciye verilecek halk oyunları kursu başladı. Okulların tatil olacağı Haziran ayına kadar söz konusu 5 okulda, Mersin Büyükşehir Belediyesi halk oyunları eğitmenleri tarafından verilecek halk oyunları kursları, her hafta devam edecek. Öğrencilerin dersleri ve ulaşımları açısından bir sıkıntı olmaması için kurslar, öğrencilerin kendi okullarında verilecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte eğitim-öğretim gören çocuklara yönelik gerçekleştirdiği kültürel sorumluluk projesi kapsamında 6 ay boyunca devam edecek olan kursların sonunda 470 öğrenci, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait çocuk halk dansları topluluğunu oluşturmuş olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir