Büyükşehir tüm personeli ile seferber oldu, satın alınan sebzeler vatandaşa ulaştırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üreticilerden kabak, biber, salatalık ve patlıcan olmak üzere toplam 90 ton sebze alan Büyükşehir Belediyesi, tüm personeliyle seferber olup ürünleri dezavantajlı mahallelerdeki ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırdı. Tiyatro sanatçısından antrenöre, ziraat teknikerinden aşçısına kadar tüm belediye personeli, tek tek sebzeleri poşetleyip, kapı kapı dolaşıp ürünleri vatandaşlarla buluşturdu.

“Keşke bütün belediye başkanları böyle duyarlı olsa, ülke genelinde güzel şeyler olur”

Akdeniz ilçesinin önemli üretim merkezlerinden biri olan Kazanlı Mahallesi’nde üreticilik yapan Özden Derin, tam kapanma sürecinde Sebze ve Meyve Hali’nde mal satışlarının durduğunu ifade ederek, “Pandemiden dolayı biberleri, domatesleri, patlıcanları satamadık. Bu dönemde Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer bu konuyla ilgilendi. Sağ olsun bizim ürünlerimizi alıp fakire fukaraya dağıttı. Bizi güzel bir rahatlattı. Ona bu konuda teşekkür ediyoruz. Keşke bütün belediye başkanları böyle duyarlı olsa ülke genelinde güzel şeyler olur” dedi.

“Hem mallarımız çöpe gitmedi hem de vatandaş sebze yedi”

Tam kapanma sürecinin olumsuz etkilediği üreticilerden biri de yaklaşık 40 yıldır çiftçilik yapan Hakim Ateş oldu. Başkan Seçer sayesinde hem üreticinin hem de vatandaşın yüzünün güldüğünü söyleyen Ateş, “Pandemiden dolayı çok büyük sıkıntılar yaşadık. Sağ olsun Vahap Başkan sayesinde mallarımız yerde kalmadı. Üreticilerden alınan ürünler vatandaşlara dağıtılıyor. Mallarımız çöpe gidecekti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ile hem malımız çöpe gitmedi hem de vatandaşlar sebze-meyve yedi” dedi.

“Bugün biraz piyasada kıpırdama oldu”

Kazanlı’da üreticilik yapan ve ürünleri Büyükşehir tarafından satın alınan Hasan Akgül, böylece piyasada da kıpırdama olduğunu belirterek, “İki gün önce piyasa 1.30’du, çarli satılmıyordu, salatalık satılmıyordu. Bugün biraz kıpırdama oldu. Üreticilere destek oldu” ifadelerine yer verdi.

Tiyatro sanatçısından antrenöre kadar tüm personel üretici için seferber oldu

Sebzeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli seferber oldu. Kabak, salatalık, biber ve patlıcandan oluşan 90 ton sebzeyi paketleyen Büyükşehir personeli, kapı kapı dağıtıp, hem üreticinin hem de vatandaşın yüzünü güldürdü. Büyükşehir Belediyesi’nin farklı daire başkanlıklarında görev yapan tiyatro sanatçılarından antrenörlere, aşçısından ziraat teknikerlerine kadar tüm personel bir araya geldi, önce sebzeleri paketledi daha sonra kapı kapı ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı.

instagram auto likes kaufen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir