Büyükşehir’in atölyeleri, kadın ve çocukları bekliyor

featured
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KADIN VE ÇOCUKLARA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÜCRETSİZ ATÖLYELERİNE BAŞLADI. KADIN VE AİLE HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN KÜLTÜR PARK'TAKİ ETKİNLİK MERKEZİ VE HALK SANAT ATÖLYESİ'NDE YAPILAN ETKİNLİKLER, HAFTANIN 7 GÜNÜ FARKLI SAATLERDE DÜZENLENİYOR. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi, kadın ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz atölyelerine başladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kültür Park'taki Etkinlik Merkezi ve Halk Sanat Atölyesi'nde yapılan etkinlikler, haftanın 7 günü farklı saatlerde düzenleniyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kadın ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz atölyeleri başladı. Atölyelerde resimden taş boyamaya, jimnastikten fotoğrafçılığa kadar pek çok alanda eğitimler veriliyor.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kültür Park’taki Etkinlik Merkezi ve Halk Sanat Atölyesi’nde yapılan etkinlikler, haftanın 7 günü farklı saatlerde düzenleniyor. Yaratıcı, eğlenceli, eğitici ve geliştirici etkinliklerin yapıldığı atölyelere ilgi alanlarına göre her yaştan kadın ve çocuk katılabiliyor.

 

Halk Sanat Atölyesi kayıtları başladı

3-6 yaş çocuklara yönelik Sanat Etkinlikleri, okul öncesi, 6-18 yaş, yetişkinler ve emeklilere yönelik Resim Atölyesi, Resim Yetenek Sınavına Hazırlık, her yaş grubuna yönelik Taş ve Ahşap Boyama Atölyeleri, Adnan Menderes Bulvarı Kültür Park’taki Limon Kafe’nin yanında yer alan Halk Sanat Atölyesi’nde gerçekleştiriliyor. Resim atölyesinde kara kalem, yağlı boya, akrilik, baskı resim, modelleme çalışmaları yapılırken, sanat etkinlikleri kapsamında ise kesme yapıştırma, parmak boyası, kukla, baskı çalışmaları (patates, ip, yaprak, sünger), artık materyallerden oyuncak, kolaj (dergi, gazeteden kesip yapıştırma yöntemiyle resim) etkinlikleri yapılıyor.

Atölyelere katılmak isteyen yurttaşlar, 0 538 682 74 16 nolu telefonu arayarak, detaylı bilgi alabiliyor ve dilediği atölyeye kayıt yaptırabiliyor.

 

Etkinlik Merkezi’nde her yaşa yönelik atölye

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Etkinlik Merkezi’nde ise 6-12 yaş çocuklar için İngilizce Konuşma Atölyesi, 8-11 yaş çocuklar için Masal Atölyesi, 6-8 yaş çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyesi, 10-16 yaş ve kadınlara özel Temel Fotoğrafçılık Atölyesi, 4-16 yaş için Taş Boyama Atölyesi, 15+ yaş için Artistik Jimnastik Gösterisi, 4+ yaş için Ritim Atölyesi, yetişkinler için Almanca Konuşma Atölyesi, 5-8 yaş çocuklar için Almanca Kelime Geliştirme Atölyesi, 3-7 yaş çocuklar için ise Düşün, Tasarla ve Oluştur Baskı Atölyesi, faaliyetlerine başladı.

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Polisevi karşısındaki Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen atölyelere katılmak isteyen yurttaşlar, detaylı bilgi ve kayıt için 0 538 682 74 16 numaralı telefonu arayabiliyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir