ÇEVRECİLERDEN ORMAN KATLİAMINA TEPKİ

featured
MERSİN ÇEVRE VE DOĞA DERNEĞİ (MERÇED) ÜYELERİ, MERSİN'DE 74 DÖNÜMLÜK KIZILÇAM ORMANININ BULUNDUĞU BÖLGEDE, YAKLAŞIK BİN 500 AĞACIN İZİNSİZ KESİLMESİ OLAYINA TEPKİ GÖSTERDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri, Mersin'de 74 dönümlük kızılçam ormanının bulunduğu bölgede, yaklaşık bin 500 ağacın izinsiz kesilmesi olayına tepki gösterdi. Suçluların cezalandırılmasını isteyen çevreciler, bölgenin tekrar ağaçlandırılmasını talep ettiler.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri, Mezitli’deki orman katliamına tepki gösterdi. Suçluların cezalandırılmasını isteyen dernek üyeleri, bölgenin tekrar ağaçlandırılmasını talep ettiler.

MERÇED, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) üyeleriyle birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklama metnini dernek başkanı Sabahat Aslan okudu.

“ Maalesef doğal yaşamımıza göz dikenler, geçen hafta Mezitli ilçemizde oksijen kaynağımız olan 74 dönümlük kızılçam ormanının bulunduğu bölgede, yaklaşık bin 500 ağacı sessiz, sedasız keserek rant kapısı açmaya çalışmışlardır” diyen Aslan, Planlı yapılan ağaç kesimi için bir kişinin kurban seçilerek tutuklanması bu işin cezasını affetmez. Dernek olarak bu yağmaların karşısındayız ve buna izin vermeyeceğiz. Yetkililerden kesilen ağaçların yerine aynı cins ağaçların dikimini en kısa sürüde gerçekleştirmelerini ve gerekli idari ve yasal önlemleri almaya çağırıyoruz. Dernek olarak toplumun tüm kesimlerini, gezegenimizin ve çocuklarımızın geleceği için doğal yaşamı tehdit eden politikalar karış demokratik ve duyarlı tepkilerini her zaman ortaya koymaya davet ediyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir