porn list

CHP’den istifa eden meclis üyesi AKP’ye katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Partisi CHP’den istifa eden Akdeniz Belediye Meclis üyesi Süleyman Kahraman, AKP’ye katıldı. Böylelikle Akdeniz Belediye Meclisi’nde AKP’li koltuk sayısı ile CHP ve HDP’nin toplam koltuk sayısı  eşitlenmiş oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Akdeniz Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Süleyman Kahraman,  bir ay önce partisinden istifa etmişti. Kahraman, bugün AKP İl Başkanlığında düzenlenen bir törenle rozetini taktı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, törende yaptığı konuşmada Süleyman Kahraman’ın bir süre önce başka bir partiden istifa ederek bağımsız kaldığını hatırlatarak, “Akdeniz’de yaptığımız hizmetler ve halkla olan ilişkilerimiz doğrultusunda kendisi bağımsız üye iken, ‘Başkanım ben sizinle beraber yürümek istiyorum, verdiğim sözleri sizlerle birlikte tutmak istiyorum, Akdeniz’e hizmet etmek istiyorum’ dedi. Ben de bunları yetkili kurullarımıza aktardıktan sonra ve gerekli onayları aldıktan sonra Süleyman Kahraman kardeşimizi 2 gün önce itibariyle hem partiye üye yaptırdık hem de belediyeye dilekçesini verdi ve şu andan itibaren de AK Parti grubuna katılmış oldu. Beraberce güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Genç bir kardeşimiz, vizyonu olan, dinamik bir kardeşimiz. İnşallah onun enerjisi bize geçecek ve bizde de bir sinerjiye dönüşecek, Akdeniz’de hep beraber güzel işler yapmaya devam edeceğiz” dedi

AK Parti’ye katılan Süleyman Kahraman da “İnşallah hep birlikte Mustafa Gültak Başkanımızın liderliğinde güzel çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Gerçekten hizmetten yana karar verdiğimi düşünüyorum, hayırlı uğurlu olsun” diye belirtti.

Akdeniz Belediye Meclis Üyesi koltuk sayısında; 10 HDP’li, 10 CHP’li, 18’de AKP’li yer alıyordu. CHP’nin 1 koltuk sayısı AKP’ye kayarken, AKP’nin koltuk sayısı diğer partilerin toplamıyla eşitlendi. Herhangi bir oylamada eşitlik sağlanması durumunda ise, Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın kullanacağı oy, 2 oy şeklinden sayılacağından meclisteki yetkinlik AKP’nin eline geçmiş oldu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir