porn list

CHP’den Kanal İstanbul Projesi’ne itiraz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Mersin İl öncülüğünde bir araya gelen partili vatandaşlar, Kanal İstanbul Projesi’ne karşı hazırladıkları dilekçeleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim etti. “Mersin’den haykırıyoruz” diyen CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Bu tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir projedir” dedi.

CHP Mersin İl Örgütü öncülüğünde bugün ögle saatlerinde çok sayıda partili bir araya gelerek, Kanal İstanbul Projesine ilişkin hazırladıkları dilekçeleri Mersin Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ e sunarak itirazda bulundular.
Konuya ilişkin CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay kısa bir açıklama yaptı.

Aktay, “Elbetteki Türkiye’nin büyük projelere ihtiyacı var. Ama bunun zamanı ve zemini var. Bu projenin bilim adamlarıyla incelendiğinde bir çok sakıncaları var. Onun için, bu bir halk iradesidir. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütlerinin iradesi değildir. Bu bir tepkidir aynı zamanda. ‘Neye tepkidir?’ Derinleşen demokrasi krizine ve ekonomik krize tepkidir. Türkiye’nin ve İstanbul’un önceliği bu değildir. Onun için biz Mersin’den haykırıyoruz. Bu tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir projedir. Demokrasi krizi açısından ve ekonomik kriz açısından bugün buradayız” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir