CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ DUYUYORUM”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vekillerin net 22 bin 200 lira maaş ile geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’dan yanıt geldi.

CHP’li Başarır yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Meclis başkanı Sn. Şentop’un bu açıklaması bir milletvekili olarak beni üzmüştür.

Ülkemizde asgari ücretin açlık sınırında olduğu, emeklinin ay sonlarını getiremediği, işçinin emeğinin değer görmediği, köylünün, çiftçinin, üreticinin ürününün dalda kaldığı bir memleket manzarası ile karşı karşıyayken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un bu yaptığı bu açıklama üzüntü vericidir.

Oysa ki; meclis başkanı olarak Sn. Şentop’un memleketin geldiği ekonomik durumdan ve mecliste çözülmeyi bekleyen ama bir türlü çözüme kavuşmayan sorunlardan rahatsızlık duyması gerekmektedir. Emeklilikte taşa takılanlar, Atanamayan Öğretmenler, 3600 ek gösterge bekleyenler, Tutuklular, hükümlüler ve onların aileleri bizden çözüm beklerken; AKP ve MHP ortaklığının meclisi tatile götürmesinden rahatsızlık duyması ve kendisinin bu durumu sorgulaması gerekmektedir.

Konunun muhatabı bir milletvekili olarak söylemeliyim ki;

Benim vatandaşımın açlık sınırında asgari ücret almasından utanç duyuyorum!

Emekli dul ve yetimin aldığı maaştan utanç duyuyorum, emeklilerin aldığı üç kuruş paradan utanç duyuyorum!

Bunların yanında haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, adam kayırmalardan, yandaşların zenginleştirilmesinden, adrese teslim ihalelerden, çift maaş alan bürokratlardan utanç duyuyorum.

Ben meclis başkanından beklerdim ki ülkede kanayan yara haline gelen sorunların çözümünü dile getirsin, maalesef ki yine saray anlayışının hüküm sürdüğü meclis çatısı altında da halka 1100 odalı saraydan bakan bu iktidar anlayışı hüküm sürmekte ve halkın sorunları yine gündeme gelmemektedir.

Bizler yine mücadele etmekten halkın sorunlarını dile getirmekten geri durmayacağız saray anlayışına inat vatandaşın yanında duracağız ve halkın iktidarını kurmak adına hep birlikte mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir