Çiğdem Akbaba için kampanya başlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de 2 gönüllü, ilik nakli bekleyen Çiğdem Akbaba için kök hücre bağışı için kampanya başlattı. Aysel Demir Kılavuz ve Sacide Yurtçiçek’in dün başlattığı kampanya yarın sona erecek. Forum Mersin’deki Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışlarını kabul edileceğini belirten gönüllüler, “İnşallah bir sonuç bekliyoruz, birinden biri tutar. Umudumuz Çiğdemlere can olmak” dedi.

Aysel Demir Kılavuz ve Sacide Yurt Çiçek, ilik nakli bekleyen Çiğdem Akbaba ve diğer tüm hastalar için 3 gün sürecek bir kampanya başlattı. Kampanyaya Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Dersimliler Dernek Başkanı Hasan Tanrıkut’ta destek verdi.

“KÖK HÜCRE VERMEK ZOR BİR ŞEY DEĞİL”

Çiğdem Akbaba’nın 4 aydır lösemi hastası olduğunu ve artık kemoterapiye cevap vermediğini belirten Kılavuz, “Çiğdem Akbaba, 4 aydır lösemi hastası. Hastanede yatıyor. Kemoterapi kabul etmiyor. Kök hücre nakline ihtiyacı var. Diğer hastalar için de buradayız. Birisine can olmak için buradayız. Türkiye’de bir bilinçsizlik var. Bugün Çiğdem yarın biz olabiliriz. Kendimizin ya da yakınımızın başına gelince değil, bir insan olarak kan bağışında bulunmak lazım. Kızılay 3 gün için kampanyamıza izin verdi. Saat 13.00’dan 20.00’a kadar buradayız. Özellikle gençleri buraya bekliyoruz. Ama sadece bu 3 günde değil, her gün kan verme çağrısında bulunuyoruz. Kök hücre vermek çok zor bir şey değil. Çoğunluk korkarak geliyor. Korkmasınlar” dedi.

NEŞET TARHAN DA KAMPANYAYA DESTEK VERDİ

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da Çiğdem Akbaba için başlatılan kampanyaya destek verdi. Başkan Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konuların başında gönüllülük geliyor. Gönüllülük, kurumların önüne geçmiş durumda. Burada da bunun örneğini görüyoruz.
Halkın ilgisi yeterli mi dersek, yeterli değil. AVM’de vitrinleri gezenlerin yüzde 10’u gelse büyük bir iş başarmış oluruz. Biz belediye olarak kan bağışı yapıyoruz. Diğer kurumların da yapması gerekir. Ama daha önemlisi halkın buna duyarlı olması. Mersinliler kan verirlerse belki de bir Çiğdem’i kurtarmış olacaklar” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir