Cinsel istismarla suçlanan öğretmen hakim karşısına çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İlkokul öğrencisi 6 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan öğretmen H.T.’nin yargılandığı davada aileler, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mersin’de bir ilkokulda 6 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklanan öğretmen H.T.’nin yargılandığı davanın ilk duruşması Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu sanık H.T.’nin salonda hazır bulunduğu duruşmaya, cinsel istismara maruz bırakılan çocuklar Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlandı. Mahkemeye çocukların aileleri ve avukatlar da katıldı.

Sanık H.T. üzerine atılı suçlamayı reddederek tahliyesini talep etti. Ardından savcının yönlendirmesi ile pedagog, çocuklardan “neler yaşadıklarını ve olay sırasında neler hissettiklerini ayrıntılı bir şekilde anlatmalarını” istedi.

ANNE SALONDAN ÇIKARILDI

Çocukların beyanları ardından aileler konuştu. Çocuklarının cinsel istismara maruz bırakıldığını belirten aileler, sanıktan şikayetçi olduklarını ifade etti. Annelerden birinin söz aldığı sırada sanığa bağırması ve mücadele edeceğini belirtmesi üzerine sanık avukatı duruşmanın kapalı devam etmesini talep etti. İstismara tepki gösteren anne ise salondan çıkarıldı.

Duruşma 22 Ekim tarihine ertelendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir