porn list

Çocuk istismarına karşı ‘Mavi Kurdele’ kampanyası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UCİM, çocuk istismarına karşı ‘Mavi Kurdele’ kampanyasının startını verildi. Ayrıca sosyal medyadan mavi kurdeleli fotoğraf ve videoları #çocuklariçinmavikurdeletak etiketiyle paylaşma çağrısı yapıldı

Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM), her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yaptığı “Çocuklar için Mavi Kurdele Tak” kampanyasının startını verdi. UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan, çocuk istismarı ile mücadelede “İhtisas” mahkemelerinin kurulması, istismar faillerinin tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitimi’nin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün yararı ilkesinin etkili bir şekilde işlenmesi hususlarına dikkat çekilmesi amacıyla kampanyanın yapıldığını belirtti.

Kampanyaya çağrı

“Mavi Kurdele” Kampanyası ile “çocuklar için mücadele et” mesajını yaymayı amaçladıklarını söyleyen Özkan, “Çocuk istismarına karşı farkındalığın artması ve istismarla mücadelenin hız kazanması için kampanyamıza toplum her kesiminin desteklerini bekliyoruz. Sosyal medyadan da destek olabileceğiniz kampanyamıza sol bileğinize taktığınız mavi kurdelelerinizle çektiğiniz fotoğraflarınızı veya videolarınızı #çocuklariçinmavikurdeletak etiketiyle paylaşarak çocuklarımızın sesinin daha çok duyulmasını sağlayabilirsiniz” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Yaşam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir