Çocuklar akademide buluştu: 6 atölyeye 60 çocuk katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen Mersin Şubesi ve Mersin Cemevi’nin birlikte düzenlediği ‘’Çocuk Akademisi 1. Bilim Şenliği’’ Cemevi bahçesinde yapıldı. Farklı branşlarda oluşturulan toplamda 6 atölyeye 60 çocuk katıldı.

Çocuk Akademisi kapsamında oluşturulan bilim, sanat ve felsefe atölyelerinde enerji başlığıyla çocuklar yan yana gelerek doyasıya eğlendi.

Eğitim Sen ve Mersin Cemevi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Çocuk Akademisi’ adlı sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgiler sunan Mersin Üniversitesi’ndeki görevinden KHK ile ihraç edilen barış imzacısı Veli Mert, “Atölyelerimiz, Felsefe, bilim, drama, resim, müzik ve öykü branşlarından olmak üzere 6 farklı şekilde gerçekleşti. Her atölyede öğrencilerimiz, enerji konusunu kendi bilim branşına göre yorumladı. Bu yorumlamayı her çocuk kendi yaş aralığına göre aktardı. Çocuklarımızın atölyelerde bilgi evrenini pratiğe dönüştürmeye çalıştırarak, hakikati anlama yolunda kendilerine ortam sağlamaya çalıştık” diye konuştu.

Eğitim- Sen Üyesi akademisyen Esra Ergüzeloğlu Kilim de yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın okul sistemi içerisinde bazı şeyleri öğrenirken, bazı şeyleri de kaybettiklerini gördük. Sonrasında derinleştikleri konuları bilimselleştirme problemi yaşamaktalar. Bu da çocukların dünyayı eksik yorumlamasına neden oluyor. Bu pilot uygulamayla eğitim sistemini yeniden düşünmek için bir şans elde ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Mersin Cemevi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Kaya ise, “Var olan eğitim anlayışına karşı bu alternatif eğitim çalışması örneği bizim için önemliydi. 6 atölyede toplam 60 çocuk katıldı” diye belirtti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir