Emekli Sen’in düzenlediği dayanışma etkinliği ezgilerle süslendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Emekliler Sendikası Mersin Şubesi tarafından düzenlenen dayanışma etkinliğinde davetlilere teşekkür konuşması yapan sendika Başkanı Adil Alaybeyoğlu, emeklilere seslenerek, “Örgütlenmez isek yok sayılmaya devam edeceğiz” dedi.

Dün akşam saatlerinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Tüccar Kulübü’nde Tüm Emekliler Sendikası Mersin Şubesi’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Çok sayıda parti ve STK temsilcilerinin katıldığı etkinlikte, Sanatçı Mücahit Göker ve Işın Su ezgiler dillendirdi.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Sendika Başkanı Adil Alaybeyoğlu, “Bizden öncekilerin çizdiği yolda emeklilerin örgütlenmesi ve sosyal güvenlik sistemi kurumuyla oturup emeklilerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamlarını daha iyi bir duruma getirmek için örgütlülük şiarıyla yola çıktık. Ve dedik ki: ‘Özgürlük ve demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz!’ Evet, hayatlarımızı iş yerlerinde harcadık. Bu ülkenin taşında, toprağında emeğimiz var. Ama gelin görün ki, örgütlenmez isek yok sayılmaya devam edeceğiz. Bugün de sendikamızın kuruluş yıldönümü… Bugün bizi yalnız bırakmayan, bu güzel kentte birlikte olan sevgili dostlar sendikam adına teşekkür ediyorum” diye belirtti.

Ardından tüm sözler sanatçı Mücahit Göker ve Işın Su’ya bırakıldı. Sanatçılar, dayanışma gecesini güzel ezgilerle süsledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir