“Demokratik bir Türkiye için ben de varım”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Aktaş, CHP Mersin milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir milat olduğunu vurgulayan Aktaş, bu ülkenin demokratik, özgür yarınları için çalışmalarına başladığını kaydetti.

“POLİTİKA ÇÖZÜM ÜRETME SANATIDIR”

Bir akademisyen olarak kampüsten politikaya inme sebeplerini açıklayan Aktaş, “Türkiye, özellikle de Mersin birçok alanda giderek kötüye doğru sürükleniyor. Bu kötü gidişata karşı politikalar belirlemek gerekiyor. Ben politikayı saf el kaldırma, indirme olarak görmüyorum. Politika oluşturabilme, yazabilme, eleştirebilme, çözüm üretebilme sanatıdır. Çünkü politika en iyi dokunuşu, resmi, sesi, kalemi, bakışı ve duruşu sergilemektir. Yetenektir. Farklı bir gözle bakmayı ister. İnsanların gözlerindeki çaresizliği görmeyi ve bu çaresizliği dağıtmak için üretim ister. Ben yeni şeyler üretmek, söylemek istiyorum. Bu yüzden adayım” dedi.

“ÜLKENİN BU KÖTÜ GİDİŞATINA ‘DUR’ DEMEK İSTİYORUM”

Türkiye’de giderek büyüyen ve ötelenen çok önemli ekonomik sorunlar olduğuna dikkat çeken Aktaş, “Ülkenin bu kötü gidişatına ‘dur’ demek istiyorum. Bu ekonomik sorunları Mersin’e indirgersek, Mersin çok daha büyük sorunlar yaşıyor. Mersin Türkiye tarımında en önemli 3 il arasında. Bu yüzden tarım politikalarının en fazla etkilediği illerin başında gelir. Bir tarım iktisatçısı olarak Mersin’de bu yüzden adayım” diye konuştu.

“24 HAZİRAN TÜRKİYE İÇİN BİR MİLAT”

24 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir milat olduğunu belirten Aktaş, son olarak şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye bir yol ayrımında. Bu yol ayrımında ya daha demokratik, özgür, çağdaş bir alana yelken açacağız; ya da daha belirsiz bir alana doğru yürüyeceğiz. Tam da bu noktada 24 Haziran Türkiye için bir milat. İşte en çok da ‘Demokratik bir Türkiye için bende varım’ diyorum”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir