Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği, koronavirüs salgınında ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmak için erzak kampanyası başlattı.

Dayanışma kampanyasına ilişkin konuşan Mersin Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Tanrıkut, yaşanan koronavirüs salgınıyla birlikte üyeleri bilgilendirdiklerini ve zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri konusunda uyardıklarını ifade etti.

Tanrıkut, salgına karşı tedbirler kapsamında evden çıkamayan üyeleriyle devamlı temas halinde olduklarını ve ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli çalışmaları yaptıklarını vurgulayarak, şunları belirtti:

“Koronavirüs salgın sürecinde dernek olarak yaptığımız uyarıların karşılığı olduğunu gördük. Dersim’e gitmeme konusunda genel olarak bir dikkat söz konusu. Aynı zamanda bu süreçte iş yerlerini açamayan, işe gitmeyen, işsiz kalan hemşerilerimize yardım etmek için çaba içeresine girdik. Yardımsever hemşerilerimizin katkılarıyla, gerekli yardımlar yapıldı. Bunun yanı sıra 103 hemşerimize kuru gıda yardımında bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Bu süreç içerisinde yardım eden ve edecek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca salgın bitene kadar evden çıkmamalarını tekrar belirtiyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir