Dünya Çevre Günü’nde insan zinciri oluşturdular: Ekolojik yıkıma hayır!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mersin’de çevreciler, Dünya Çevre Günü’nde yapımı süren Akkuyu Nükleer Santral başta olmak üzere yaşanan doğa talanına dikkat çekmeķ amacıyla insan zinciri oluşturdu. Düzenlenen etkinlikte, ekolojik yıkıma karşı doğayı savunacaklarını kaydeden çevreciler, “Ekolojik Talana Karşı Savunmada, Nükleere Karşı Sokakta” yazılı pankartı açtı.

Mersin Nükleer Karşıtı Platform, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünde bir araya gelerek, ekolojik yıkıma dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenledi. Çevreciler, oluşturdukları insan zinciri ile Akkuyu’da yapımı süren nükleer santrale tepki gösterdi.

Etkinliğe çeşitli siyasi parti ve STK temsilcileri de katıldı.

“Ekolojik talana karşı savunmada, Nükleere karşı sokakta” pankartı açan ve “Akkuyu pahalıya patlar”, “Güneş bize yeter”, “Susma haykır nükleere hayır” dövizleri taşıyan çevreciler, taş bina önünden Atatürk Parkı’nda bulunan Saat Kulesi’ne doğru yürüdü.

‘NÜKLEERE KARŞI DAHA FAZLA MÜCADELE EDECEĞİZ’

Yürüyüşün ardından Platform Sözcüsü Aycan Özkan, bir konuşma yaptı. Özkan, her yıl 5 Haziran’da çevre sorunlarını dile getirmelerine karşın, iktidarın rant uğruna doğayı talan etmeye devam ettiğini belirtti. Dünyada ve ülkede yaşanan salgın sürecinde de AKP iktidarının ve onunla büyüyen sermaye gruplarının doğayı talan etmek için fırsat kolladıklarını belirten Özkan, çevre katliamına karşı daha fazla mücadele edeceklerini kaydetti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir