porn list

EĞİTİM SEN’DE DEVİR TESLİM: MÜCADELEMİZİ HEP BİRLİKTE SÜRDÜRECEĞİZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim-Sen Mersin Şubesi’nde, 29 Şubat’ta gerçekleştirilen olağan genel kurul sonrasında seçilen yeni yönetim kuruluna görev devri yapıldı.

Eğitim Sen Mersin Şubesi’nde düzenlenen bir basın toplantısıyla Sinan Muşlu Şube Başkanlığı görevini, Mahmut Sümbül’e devretti. Yürütme kurulu ile birlikte denetleme disiplin kurullarının da devri yapıldı.

“YENİ YÖNETİMİ TEBRİK EDİYORUZ”

Şube Başkanlığı görevini devreden Sinan Muşlu, “Eğitim ve bilim alanının tek gerçek sendikası, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) bildiğiniz üzere 29 Şubat’ta yapılan kongre ile yönetimini ve yürütme organlarını yeniledi. Geleneğimiz olması üzere, devir teslimimizi basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmak istedik. Eğitim Sen gibi bir örgütün yöneticiliğini yapma onurunu yaşadık. Genel kurulumuz sonrasında yürütme, denetleme ve disiplin organlarımız yenilendi. Eğitim Sen genç ve taze bir yönetim organına kavuşmuş oldu. Daha büyük mücadele günlerini örgütleme, daha çalışkan bir dönemi hep birlikte bize yaşatacaklarına inanıyoruz. Yeni yönetimi tebrik ediyoruz. Biz bugün yönetimi arkadaşlarımıza devrederken aynı zamanda yanlarında olacağımızı da belirtmek istiyorum” dedi.

SÜMBÜL: “GÖREV DEVRİ BİZLER İÇİN MÜCADELE GELENEĞİNİN DEVAMIDIR”

Şube Başkanlığı görevini devir alan Mahmut Sümbül ise, “Ben de Sinan Başkanın dediklerine katılıyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Görev devri bizler için mücadele geleneğinin devamıdır. Kongre sırasında da yaptığım konuşmada sonuçta kazananın Eğitim Sen olacağını söylemiştim. Eğitim Sen her kongrede kendini geliştirerek, bir sonraki döneme hazır hale gelen bir örgüt. Bizlerde yeni seçilen yürütme, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri olarak daha önceki dönemde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Bu dönemde de arkadaşlarımızın yanımızda olacaklarını biliyoruz. Önümüzdeki bu dönemde, ülkenin emek, barış ve demokrasi mücadelesine katkıları arttırarak, hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” diye belirtti.

Konuşmaların ardından yeni Şube Başkanı Mahmut Sümbül, Sinan Muşlu’ya çiçek takdim etti.

Yeni yürütme kurulu görev dağılımı:

Mahmut Sümbül – Şube Başkanı
Semih Gündoğdu – Şube Sekreteri
Saffet Ayıcı – Mali Sekreter
Ayhan Korkut – Örgütlenme Sekreteri
Gülperi Fatih – Kadın Sekreteri
Sebir Yurtseven Sümbül – Özlük Hukuk Sekreteri
Duygu Taner – Eğitim ve Yükseköğretim Sekreteri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir