Elifçe: “Güzel günler bize gelmez, biz güzel günlere yürümedikçe”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren Mersin Emek Gençliği il yöneticisi Elif Kanlıoğlu adına Yenişehir Belediyesi Nikah Salonu’nda etkinlik düzenledi. Anmaya çeşitli sivil toplum örgütü  temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Saygı duruşu ile başlayan anmada Kanlıoğlu’nun yaşamını anlatan belgesel gösterildi. Belgesel gösteriminde sık sık Elif Kanlıoğlu’nun, “Güzel günler bize gelmez biz güzel günlere yürümedikçe” sözü yinelendi.

s“BARIŞIN SİMGESİ OLARAK ANILACAKLAR”

Anmada Mersin Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşan Eğitim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, 7 Haziran seçim sonuçları sonrasında Türkiye tarihinde görülebilecek en büyük devrimci hattın oluştuğunu fakat bu hattın ise bombalar ve katliamlar ile karşılık bulduğunu ifade etti. Ankara’da gerçekleştirilen mitingin tek bir amacının olduğunun onunda barışı getirmek olduğunu ifade eden Muşlu, “Ankara’da yaşamını yitirenler barışın simgesi olacaktır. Tüm bu Katliamda parmağı olanların hesabını mutlaka soracağız. Biz soramazsak da bizden sonraki nesil mutlaka hesabını soracaktır. Bize düşen bugün geri adım atmak değil bize düşen örgütlülüğü büyütmektir” dedi.

h“BARIŞ İÇİN MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ardından konuşan Emek gençliği üyesi Halil Polat ise, katliamda yaşamını yitirenlerin çok fazla bir şey istemediklerini, çocukların ölmemesi, anaların ağlamaması için Ankara’ya gittiklerini ifade etti. Katliamda yaşamını yitiren yoldaşı Kanlıoğlu’nun “Güzel günler bize gelmez biz güzel günlere yürümedikçe” sözünü hatırlatan Polat, ” Henüz barış gelmedi. Emek daha hakkını almadı. Bizi bitiremeyeceklerini öğrenemediler. Biz bir ölürüz, bin doğarız. Biz yeniden filizleniyoruz, mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Son olarak konuşan belgesel yönetmeni Elif Ergen de, yaşamını yitirenlerin sadece bir sayı olarak görülmemesi gerektiğini her birinin barış için hayatını kaybettiklerinin önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından barış elçisi Kanlıoğlu’nu anlatan belgesel izlendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir