Emek ve Demokrasi Platformu’ndan Tabip Odası’na destek ziyareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’nun Mersin Tabip Odası’na gerçekleştirdiği dayanışma ziyaretinde konuşan Oda Başkanı Ful Uğurhan, “Açıkçası bu yaşananlara ihtimal veriyorduk. Biz kendi örgütümüzün arkasındayız. Böylesi süreçlerde en kötü durum yalnızlaşmaktır. Ziyaretinizle moral bulduk” dedi.

Bugün sabah saatlerinde Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi başta olmak üzere toplamda 11 yöneticinin gözaltına alınmasının ardından Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, Mersin Tabip Odası’na dayanışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette, TTB’nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin Afrin’e yönelik başlattığı operasyona ilişkin yayınladığı açıklamanın hekimlik görevi olduğu ve bu süreçte TTB’nin yalnızlaştırılmasına izin verilmeyeceği ifadeleri kullanıldı.

“KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Destek ziyaretinde ilk olarak konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şube Eş Başkanı Yılmaz Bozkurt: Bugün TTB Genel Başkanının da aralarında bulunduğu 11 arkadaşın gözaltına alınması Türkiye tarihinin en karanlık günlerinden biri olarak değerlendirmek gerekir. Ben bugüne kadar bir TTB Başkanının gözaltına alındığını duymadım. Her okuyan insanın olumlayacağı, özenle hazırlanmış bir metinin arkasından gelişti bu olaylar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Umarım bir an önce AKP hükümeti geri adım atar ve arkadaşlarımızı serbest bırakır. O arkadaşlar bizlerin onurudur.

“TTB’NİN YANINDAYIZ” eskişehir escort

Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu: Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Biz bu ülkenin huzurunun refahının barış olduğunu söylüyoruz. Barışın diline neden kilit vuruluyor. 3 ay sonra aldatıldık denilirse ne olacak. Rusya’ya güven nedendir. Böylesi bir durumda hesabı kimler verecek. Bu ülkenin asıl vatanseverleri, yoksuldan emekten yana olanlardır. TTB vatanseverdir. Mustafa Kemal Atatürk ne diyor: bir savaşa maruz kalmadığın sürece savaşa girmek cinayettir. Halkı bu kadar kamplaştırmanın, barış kelimesini bu kadar yıpratırsanız bu ülkenin geleceğinden, demokrasisinden herkes umutsuzluğa düşer. TTB’nin yanındayız. Böyle insancıl bir tutum karşısında herkesin TTB’nin yanında olmasını düşünüyoruz.

“İNSANLIK ADINA UTANÇ VERİCİ”

Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan: Aslında bu sürecin yaşanabileceği ihtimali vardı. Örgüt seçimlerimizde yaklaşıyoruz. İnsanlık adına çok utanç verici… Bizim büyük bir masumiyetimiz var daha da güçlendiğimizi düşünüyoruz. Hekimce yapılan bir açıklamalarla buraya gelindi. Bizler hep arkadaşlarımızın yanındayız. Desteğinizden ötürü teşekkür ederiz. Moralimiz bozuktu. Ama bu destek bize çok iyi geldi. Bu arada Cumartesi günü Şehir Hastaneleri ile ilgili panelimiz vardı. Valilik paneli kabul etmedi. Ama biz cumartesi günü odamızda panelimizi yapmayı düşünüyoruz.

“TTB’YE YAPILAN BASKILAR SONA ERDİRİLMELİ”

Son olarak konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şube Eş Başkanı Özge Göncü: Sabahtan beri olanların şokundayız. Biz genel merkezdeki arkadaşlarımızla konuşurken bir arkadaşımızın ifadesi şöyle oldu: “Biz isteseydik dahi bu denli barış talebini dünyaya duyuramazdık. Gözaltına alınan arkadaşlarımız serbest bırakılmalı, TTB’ye yapılan baskılar sona erdirilmeli!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir