porn list

EMEP’ten asgari ücret talebi: “İnsanca yaşanacak bir seviyeye yükseltilsin”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EMEP Mersin İl Örgütü belirlenecek olan asgari ücretin  insanca yaşanacak bir seviyeye çıkarılmasını ve vergiden muaf tutulmasını talep etti.

Emek Partisi (EMEP) Mersin İl Örgütü, asgari ücrete ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. İl binası önünde yapılan açıklamada, “Asgari ücret insanca yaşanacak bir seviyeye yükseltilsin” pankartı açıldı. Konuya ilişkin hazırlanan basın metnini Parti İl Başkanı Yusuf Kaya kamuoyuyla paylaştı.  Kaya, elektrikten suya, sebzeden meyveye her şeyin fiyatının katlandığını belirterek, yurttaşlara asgari ücretin bile altında yaşamın dayatıldığını söyledi.
İşçilerin salgın koşullarında sokağa çıkma yasağında bile çalıştırıldığını kaydeden Kaya, “Serbest bölgede pek çok iş yerinde artan salgın vakalarına rağmen işçilerin sağlığı ve canı pahasına tekstil patronları üretimi devam ettiriyor. İşçi ve emekçilere ‘acı reçeteyi ödemeye hazır olun’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan patronlara teşvik üzerine teşvik veriyor. Bu da yetmezmiş gibi bir yandan yandaş şirketlerin vergi borcunu silerken diğer yandan da 156 ülkeye yardım etmekle övünüyor. Bir yanda vergi dilimine giren işçiler, diğer yanda vergi borcu silinen patronlar, bu düzen değişmeli. O nedenle asgari ücretin insanca yaşayacak bir seviyeye yükseltilmesi için sendikalı işçilerin de mücadele etmesi gerekmektedir. Fabrikalarda, işyerlerinde, oturduğumuz mahallelerde bize reva görülen ‘Acı reçeteyi’ ödememek için her yerde sesimizi yükseltelim” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir