Engin ve Açıktepe’den ihraç mesajı: Dara durmak istiyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alevi Kültür Derneği Mersin Şubesi İnanç Kurulu’ndan ve dernekten ihraç edilen Dede Kazım Açıktepe ve Efe Engin, ABF İnanç Kurulu’na bir mesaj göndererek, ihraç ile ilgili dara durup bu sorunun çözülmesini talep ettiler.

Alevi Kültür Derneği Mersin Şubesi İnanç Kurulu’nda yaklaşık 5 yıl görev yaparken Temmuz 2018’den itirbaren İnanç Kurulu’nda hizmet vermeleri engellenen ve 16 Nisan 2019 tarihinde ise dernekten ihraç edilen Kureyşan Ocağı evlatlarından Dede Kazım Açıktepe ve Efe Engin, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) İnanç Kurulu’na bir mesaj gönderdi.

1-2 Haziran’da Erzincan’da toplantı yapacak olan ABF İnanç Kurulu’na toplantı öncesi gönderilen mesajda, Erzincan’da yapılacak toplantıda ihraç ile ilgili dara durup bu sorunun çözülmesi talep edildi.

ABF İnanç Kurulu’na gönderilen mesaj şöyle:

“Kıymetli analar, dedeler, babalar. AKD Mersin Şubesi İnanç Kurulu’nda 5 yıla yakın görev yapmaktayken, 2018’in 7. ayından itibaren İnanç Kurul toplantılarına katılmamız ve hizmet vermemiz sebep belirtilmeksizin engellendi. 3 dedenin İnanç Kurulu’nda dara durma ve müşkülü çözme isteğimizi iletmesine rağmen sessiz kalındı. 16 Nisan 2019 günü yönetim kurulu kararıyla ihraç edildiğimiz tebliğ edildi. Haksızlığa karşı ses olacağınız inancıyla Erzincan’da 1-2 Haziran’da yapılacak ABF İnanç Kurulu toplantısında dara durup bu müşkülün çözülmesini talep ediyoruz. Aşk ile.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir