Feray Şahin davası 19 Haziran’a ertelendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Polis Fatih Burak Aykul’un silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin davasının 4’üncü duruşması bugün Mersin Adliyesi 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, ilgili kurumlara kuvvetli suç delili yaratan bulguların incelenmesi talebiyle yazılan müzekkerelerin cevaplanmasını beklemek üzere duruşmayı 19 Haziran tarihine erteledi.

Geçen yıl Eylül ayında polis Fatih Burak Aykul’un silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Feray Şahin davasının 4’üncü duruşması Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma salonuna tarafların avukatları ve Feray’ın ailesi dışında kimse alınmadı. Tutuklu yargılanan polis memuru Burak Aykul ise duruşmaya SEGBİS ile katıldı.

Sanık Fatih Burak Aykul yaptığı savunmada, dosyanın bilirkişiden dönüşünün beklenmesini talep ederek, önceki beyanlarını tekrarladı ve aleyhte olan hususları reddetti.

Feray Şahin’in avukatları da önceki beyanlarının tekrarını kaydederek, suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu nazarı alınarak, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesi ile eksik hususların ikmalini talep etti.

Ardından mahkeme heyeti,  İstanbul Adli Tıp Kurumu (ATK) Fizik İhtisas Kurulu’na ve Applee Teknoloji ve Satış Ltd’ye yazılan müzekkerelerin cevaplanmasının beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 19 Haziran tarihine erteledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir