porn list

Feray Şahin davasında karar çıktı; sanık polis memuru Fatih Burak Aykul’a iyi hal indirimi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de üniversite öğrencisi Feray Şahin’in (23) evinde tek kurşunla ölümüyle ilgili tutuklu yargılanan polis memuru Fatih Burak Aykul (27), ‘bilinçli taksirle öldürmek’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis ceza verildi. Verilen cezada iyi hal indirimi yapılarak ceza 5 yıl 3 aya indirildi.

Mersin’de üniversite son sınıf öğrencisi Feray Şahin’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan polis memuru Fatih Burak A.’nın Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde altıncı duruşması görüldü. Duruşmaya anne Aysel ve baba Bekir Şahin ile ailenin yakınları, tutuklu sanık Fatih Burak Aykul ve tarafların avukatları katıldı. Savcı mütalaasının okunduğu duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, Aykul’u ‘bilinçli taksirle  öldürme’ suçundan 6 yıl 3 ay ceza verdi. Mahkeme heyeti verdiği cezada 1/6 oranında iyi hal indirimi  yaparak cezayı 5 yıl 3 aya indirdi.  Kararın okunmasının ardından baygınlık geçiren Aysel Şahin’e sağlık ekipleri müdahale etti.

‘KARARI VERN YARGIÇLARIN VİCDANLARI RAHAT MI?’

Duruşma sonrası adliye önünde mahkeme heyetine tepki gösteren baba Bekir Şahin,  “Maalesef bugün kızımızın katiline güvendiğimiz o adalet, o yargı bir karar verdi ancak verilen karar adil olmadı. Vicdanlarımızı rahatlatmadı. Toplum vicdanını da rahatlatmadı” diye konuştu. Kızının tanımadıkları kişi tarafından öldürüldüğünü belirten baba Şahin, Kızımızı kasten ve bilerek katleden bu katile ne yazık ki düşük bir ceza verilmiştir. Biz de insanız, biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Kimi, ne diye koruyor bunlar? Bu adalet kimi koruyor? Adaletin daha tarafsız, daha bağımsız, daha objektif karar vermesi gerekirken, niye bir katili koruma gereği duydu? Biz onu anlamadık. Bize bunu anlatsınalar. Ortada deliller var, raporlar var. Katilin yalan ifadeleri, çelişkili ifadeleri varken, niye bunlar görülmedi? Kararı veren yargıçların vicdanları rahat mı? Huzurlu yatacaklar mı bundan sonra?” diye konuştu.

Diğer yandan Şahin ailesinin avukatı Özgür Akdağ,  cezanın “bilinçli taksirle öldürme” suçundan değil, “Kasıtlı  öldürme” suçundan ceza verilmesi gerektiğini aktararak kararı üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir