Gazeteci Alayumat, ”Ben gazeteciyim, suçlu değil”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin basınıyla birlikte uzunca bir süre haber takibinde bulunan ve son olarak Islahiye’de bir haber takibinde iken gözaltına alınıp 15 günlük gözaltı süresinin ardından tutuklanan dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat ”Ben gazeteciyim, suçlu değil” dedi.

Hatay Cezaevi’ne bu sabah götürülen dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat, ailesi aracılığıyla gönderdiği mesajda, “Ben gazeteciyim, suçlu değilim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz” dedi.

Antep’te “şüphe” gerekçesiyle gözaltına alınarak Hatay’a getirilen ve 15 gün gözaltında kaldıktan sonra dün çıkarıldığı mahkemece “Devletin Gizli Kalması Gereken Bilgilerini Siyasal ve Askeri Casusluk Amacıyla Temin Etme Suçu”ndan tutuklanarak Hatay Cezaevi’ne gönderilen dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat, ailesiyle görüştü. Sabah saatlerinde Hatay Cezaevi’ne giden anne Türkan Alayumat ile kardeşi Gurbet Alayumat, Alayumat ile görüşme gerçekleştirdi.

Anne Alayumat, “Erdoğan’ın morali yerindeydi. Bu sabah cezaevine getirildiğini söyledi. Erdoğan’ımın tüm arkadaşlarına selamı vardı” dedi.

ALAYUMAT: ”BEN GAZETECİYİM SUÇLU DEĞİL”

Kardeşi Gurbet Alayumat da, ağabeyinin durumunun iyi olduğunu vurguladı. Kardeş Alayumat ağabeyinin anlatımları şöyle ifade etti: “Ben gazeteciyim. Suçlu değilim. Başım diktir yaptığım haberlerden kaynaklı beni şu an burada tutuyorlar. İçerde de yazmaya devam edeceğim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz.”

Alayumat, muhabirimizin tek kişilik hücrede tutulduğu bilgisini verdi.

”AĞABEYİM ONURLUCA MESLEĞİNİ YAPIYOR”

Ağabeyinin hukuksuz bir şekilde tutuklandığını aktaran kardeş Alayumat, şöyle dedi: “Bana göre adaletin olmadığı bir yerde ağabeyimin tutuklanması normaldi. Ağabeyim yanlış bir şey yapmadı çok sevdiği mesleğinden dolayı tutuklandı. Her zaman ağabeyimin arkasındayım. Onurluca mesleğini yapıyor ve elbette çıktığı zaman mesleğine devam edecektir.” (dihaber)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir