porn list

Gazeteci Alayumat’a bu kez de ‘hücre cezası’ ve ‘görüş yasağı’ iddiası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarsus Cezaevi’nde darp edildiği iddia edilen  gazeteci Erdoğan Alayumat ve diğer tutuklulara disiplin cezası verildiğini kaydeden Alayumat’ın avukatı Tugay Bek, gazeteci Alayumat’a üç gün hücre cezası ve bir ay da görüşme yasağı getirildiğini, ayrıca darp iddiasına konu olan infaz koruma memurları  hakkında ise hiçbir işlemin yapılmadığını söyledi.

Mezopotamya ajansında yer alan habere göre; Mersin Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’nde aralarında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Medya Haber Ajansı (dihaber) muhabiri Erdoğan Alayumat’ın da bulunduğu tutuklulara, ayakta sayım vermedikleri gerekçesiyle 2 Ekim’de darp edildikleri iddiasının ardından bu kez de iletişim ve hücre cezası verildi. Dün müvekkilleriyle görüşen avukat Tugay Bek, Alayumat ve Zeki Çiçek’e 3’er gün hücre cezasının yanı sıra Alayumat ve Çiçek’le birlikte darp edilen tüm tutuklulara da bir ay ziyaretçi yasağı getirildiğini aktardı. Bek, darp edenler hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin hiçbir işlem yapılmadığını belirtti.

“DARP EDENE DEĞİL DARP EDİLENE SORUŞTURMA”
Darp edenlere değil darp edilenlere ceza verildiğini söyleyen avukat Bek,  “Gazeteci Erdoğan Alayumat ve koğuşunda bulunanların darp edilmesinin ardından 10 Ekim’de cezaevinde kendisi ile görüştüm. Savcılığa yapmış olduğumuz suç duyurusunda ivedi olarak mağdurların vücutlarındaki darp izlerinin tespit edilmesini talep etmiş olmamıza rağmen şu ana dek hiç bir işlem yapılmadığını gördük. Sayım konusunda idarenin baskıcı uygulaması devam ediyor. Geçen hafta basına yansıyan ve şikayet ettiğimiz darp olayı sonrası cezaevi idaresi darp edilen mahkumlar hakkında derhal disiplin soruşturması başlatmış ve hızla sonuçlandırmış” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir