Gezi’de yitirilenlerin anısına fidan dikildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de Gezi Parkı direnişinin yıldönümünde, yaşamını yitirenler anısına fidan dikme kampanyası başlatıldı. İlk etkinlik Tarsus’ta gerçekleştirildi.

Gezi Parkı direnişinin 7’nci yıldönümünde bugün çeşitli illerde basın açıklamaları yapıldı. Mersin’de de Emek ve Demokrasi Platformu, düzenlediği basın açıklaması ile Gezi sürecinde yaşamı yitirenleri andı. Açıklamanın ardından DİSK/Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, platform olarak kent genelinde yaşamını yitirenler adına fidan dikme kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Ardından Tarsus’a geçen DİSK/Genel İş Mersin Şubesi üye ve yöneticileri kampanyanın ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Fidan dikimi esnasında kısa bir açıklama yapan Başkan Göksoy, “Mersin Emek ve Demokrasi Platformu olarak kentin dört bir yanında, Gezi direnişinin yıldönümünde yitirdiğimiz canlarımızın anısına fidan dikme kampanyası başlattık. İlk fidanlarımızı Tarsus’ta diktik. Onları unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı belirtiyoruz. Sadece anılarını değil, mücadelelerini de sürdürüp, büyüteceğiz. Tüm Mersinlileri bu kampanyaya davet ediyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir